Policisté dál pátrají po muži, který přepadl kurýra ve Štěnovicích

ilustrační/Foto: M. Osvaldová

Prozatím neúspěšně probíhá pátrání po muži, který v úterý po 10. hodině dopoledne přepadl se zbraní kurýra dopravní společnosti v obci Štěnovice. Policisté prosí případné svědky o pomoc.

Do Štěnovic dorazil dvaašedesátiletý řidič zásilkové služby se třemi balíčky. Místo skutečného příjemce balíčků ale na něj čekal neznámý muž v černém oblečení s kuklou a se zbraní v ruce, který po něm požadoval finanční hotovost nebo balíky. „Řidič vystoupil z auta a odmítl cokoliv neznámému pachateli vydat, poté co si uvědomil závažnost situace tak se vracel zpět na místo řidiče, ale mezitím se neznámému pachateli podařilo nastříkat řidiči štiplavou látku do očí, i přesto se muži zásilkové služby podařilo z místa ujet,“ popsala Iveta Kořínková z Policie ČR. Na místo oznámené události okamžitě vyjeli policisté a začali s pátráním po neznámém pachateli. Zatím ovšem bezúspěšně. „V těchto chvílích se případem i nadále zabývají policisté územního odboru Plzeň-venkov,“ potvrdila ve středu Kořínková.

„V souvislosti s tímto případem žádáme svědky, kteří se v tomto čase pohybovali v blízkém okolí a mohli si něčeho všimnout, aby se přihlásili na tísňovou linku 158 nebo na nejbližší policejní služebnu,“ doplnila.

Partner článku:

Česká bezpečnostní agentura High Security poskytuje veškeré bezpečnostní služby související s ochranou majetku a osob, komplexní technické služby spojené se správou nemovitostí klientům nebo úklidové služby po celém území ČR.