Policisté budou v pohotovosti kvůli sobotnímu zápasu Viktorie Plzeň s Jihlavou

ilustrační/Foto: M. Osvaldová

Policisté budou dohlížet především na veřejný pořádek, bezpečnost a plynulost v silničním provozu, bezpečnost občanů a jejich majetku. Dále se cíleně zaměří na tzv. měkké cíle. 

Zítra se od 17:00 hodin v Doosan Aréně v Plzni uskuteční fotbalový zápas mezi týmy FC Viktoria Plzeň a FC Vysočina Jihlava. Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje připravilo v souvislosti s tímto fotbalovým utkáním bezpečnostní opatření k zajištění klidu, veřejného pořádku a bezpečnosti osob a jejich majetku. Policisté budou samozřejmě dohlížet také na bezpečnost a plynulost v silničním provozu.

Do bezpečnostního opatření bude nasazeno několik desítek policistů pořádkové i dopravní policie včetně pořádkové jednotky, členů antikonfliktního týmu nebo oddělení služební kynologie. Bezpečnostního opatření se zúčastní také kriminalisté ze služby kriminální policie a vyšetřování. Součástí opatření bude i technika a mobilní monitorovací centrum. V případě jakéhokoliv narušení veřejného pořádku budou policisté připraveni okamžitě a efektivně zasáhnout. Policisté v rámci tohoto bezpečnostního opatření zajistí v maximální možné míře ochranu tzv. měkkých cílů.

„Žádáme občany, kteří přijedou na zápas, aby parkovali na vyznačených parkovištích, nebránili provozu a dbali pokynů policistů. Je třeba myslet i na dostatečný časový předstih vzhledem k předpokládanému nárůstu silničního  provozu v době před konáním utkání. Pokud je to jen trochu možné, tak doporučujeme využít městskou hromadnou dopravu. Lávka od Plzeňského Prazdroje do Štruncových sadů nebude v tomto případě uzavřena. Parkování bude možné v parkovacím domě přímo u fotbalového stadionu,“ dodal policejní mluvčí Jan Koželuh.