Policisté a celníci zasahovali kvůli Škodě Plzeň na několika místech v ČR

ilustrační foto

AKTUALIZOVÁNO: Na několika místech v České republice zasahují v úterý policisté s celníky. Podle informací České televize souvisí zásah s podezřením několika osob z daňových úniků kolem Škody Plzeň. Policisté obsadili v Praze na Těšnově kanceláře společnosti a zadrželi údajně několik osob. Zásah potvrdila bez dalších podrobností mluvčí celníků Martina Kaňková. Nespecifikovala však, čeho se akce přesně týká.

O právě probíhající akci informovalo na svých stránkách také Vrchní státní zastupitelství v Praze, které případ dozoruje. „Vykonáváme dozor nad zachováváním zákonnosti v přípravném řízení v trestní věci hospodářského charakteru. V předmětné trestní věci jsou celní správou, která vede prověřování, prováděny úkony trestního řízení. Bližší informace k trestní věci ani k jejímu aktuálnímu vývoji nelze v současné chvíli poskytnout,“ řekla státní zástupkyně Petra Ulrichová.

Nástupnickou strojírenskou skupinou Škody Plzeň se stala společnost Škoda Transportation. Její mluvčí Lubomíra Černá novináře informovala o tom, že v této skupině aktuálně žádný zásah policie neprobíhá. Týkat by se měl firem, přes které měly být ze Škodovky údajně vyváděny peníze.

Jednou ze zadržených osob by měl být podle informací deníku Právo známý podnikatel a bývalý automobilový závodník Antonín Charouz. V jeho případě by se měli celníci zajímat o marketingové smlouvy mezi jeho firmami a strojírenským holdingem z let 2013 až 2014. V té době měl mít Charouz finanční potíže, které skončily insolvencí jeho společností.

Velkou razii podnikli už koncem loňského října pracovníci Celní správy v plzeňském areálu Škody Transportation za dozoru pražského vrchního státního zastupitelství. I tehdy bylo důvodem podezření z daňových úniků. Mluvčí společnosti Škoda Transportation Lubomíra Černá tehdy uvedla, že řízení se týkalo některých obchodních vztahů společnosti uzavřených v roce 2014.