Policista nezaváhal a skočil pro ženu, která se topila v řece

Policista dokázal podchlazenou a vyděšenou ženu vytáhnout z řeky na břeh. Foto: Policie ČR

Za tonoucí ženou, která v korytě řeky Merklínky bojovala o život a hlasitě volala o pomoc, neváhal skočit v noci na pátek policista. Událost se stala ve čtvrtek asi deset minut před třetí hodinou ranní. Na obvodní oddělení police ve Stodu zavolala svědkyně z místa v blízkosti řeky a oznámila, že slyší ženské volání o pomoc. Hlídka policistů okamžitě vyjela na místo, kde byla během několika minut.

„Policisté na místě skutečně našli ženu, která se držela za větev v korytu řeky a volala o pomoc. Sama se nebyla schopna dostat na břeh. Jeden policista z dvoučlenné hlídky bez váhání skočil pro ženu do vody, kde byla zhruba dvoumetrová hloubka. Policista ženu nejprve zklidnil a poté s ní doplaval ke břehu řeky, kde ji pak společně s kolegou vytáhli na samotný břeh. Policisté ženě poskytli prvotní úkony první pomoci, zabezpečili ji tepelný komfort a přivolali zdravotní záchrannou službu,“ popsala záchrannou akci mluvčí policie Ivana Jelínková.

Zachráněnou ženu převzali do své péče profesionální záchranáři. Foto: Policie ČR

Po ošetření žena policistům uvedla, že se do vody dostala nešťastnou náhodou. Do vody spadla, když se vracela domů od své kamarádky, kde popíjely alkohol. Policisté ženě naměřili téměř jeden a půl promile alkoholu v dechu. Za pád do vody mohl pravděpodobně stav podnapilosti. „Podle jejích slov strávila ve vodě zhruba třicet minut. V době ošetření měla žena 33 stupňů tělesné teploty. Život jí zachránila profesionální práce policistů, kteří okamžitě bez váhání zareagovali na vzniklou situaci,“ doplnila Ivana Jelínková.