Policie v Plzni je na nohou, přijedou fanoušci Baníku

V souvislosti s konáním fotbalového utkání MOL Cup 2018/2019 mezi FC Viktoria Plzeň a FC Baník Ostrava, které se odehraje dnes od 18 hodin v Doosan Aréně v Plzni, připravilo Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje bezpečnostní opatření k zajištění klidu a veřejného pořádku.

Na dodržování veřejného pořádku a bezpečnosti, především v bezprostřední blízkosti fotbalového stadionu, budou dohlížet nejen policisté z pořádkové policie i dalších útvarů a antikonfliktní tým. Dopravní policisté se ve větší míře zaměření na bezpečnost a plynulost silničního provozu i na parkování v blízkosti stadionu. „Tímto žádáme fanoušky fotbalového utkání, aby parkovali na vyhrazených parkovištích a respektovali pokyny policistů a dopravní značení i omezení,“ uvedla policejní mluvčí Dana Ladmanová.

„Fotbalové utkání bylo vyhodnoceno ze strany policie jako vysoce rizikové a přípravě bezpečnostního opatření jsme věnovali maximální pozornost. Policisté budou situaci monitorovat před zápasem, v jeho průběhu i po skončení utkání, kdy budeme průběžně shromažďovat a vyhodnocovat zjištěné aktuální informace. V případě narušení veřejného pořádku jsou policisté připraveni okamžitě zasáhnout,“ dodala mluvčí.