Většinou jen domluva, policisté udělili ale také pokuty

Foto: ZAK TV/M, Adámková

Téměř sedm tisíc kontrol provedli včera policisté při kontrolách v Plzeňském kraji. Zaznamenali několik stovek porušení nařízených mimořádných a krizových opatření vlády, většinu pochybení ještě řešili domluvou, udělili ale také už 29 pokut za porušení nařízení o pohybu, v 79 případech odepřeli řidičům vjezd. 

V 11 případech zjistili porušení mimořádných opatření, týkalo se to zejména pochybení při nošení respirátorů či roušek. „Co se týká porušení krizových opatření, kam mimo jiné patří omezení volného pohybu osob, to řešili policisté na území Plzeňského kraje celkem ve 268 případech. Za nedodržování udělili 29 pokut, ve třech případech je oznámili na příslušné správní orgány a 236 těchto případů vyřešili na místě domluvou,“ řekla Burešová.

Do kontrol se denně zapojuje v kraji kolem 250 policistů z pořádkové, dopravní, cizinecké a kriminální policie a ze školního policejního střediska v Domažlicích. Ode dneška jim pomáhá také 80 vojáků a 20 celníků. V kraji je kolem 60 kontrolních stanovišť.