Policisté na nohou. I oni se chystají na Ligu mistrů

Antikonfliktní tým. Foto: Policie ČR

Ve středu 19. září čeká na fotbalové fanoušky v Doosan Aréně v Plzni očekávané fotbalové utkání Ligy mistrů UEFA, ve kterém proti sobě nastoupí hráči FC Viktoria Plzeň a CSKA Moskva. Před, během a po ukončení fotbalového utkání bude na veřejný pořádek dohlížet několik desítek policistů. 

Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje v této souvislosti přijalo bezpečnostní opatření, při kterém se policisté budou zaměřovat na zajištění klidu a veřejného pořádku a budou dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu, a to nejenom v okolí samotného fotbalového stadionu, ale i na celém území plzeňské metropole. Do opatření jsou zapojeni policisté ze služby pořádkové policie, ze služby dopravní policie, ze služby kriminální policie a vyšetřování, policisté z oddělení služební kynologie, cizinecké policie a v terénu budou i kolegové z antikonfliktního týmu. Pohyb fanoušků obou klubů budou policisté monitorovat. Je pravděpodobné, že se fanoušci CSKA Moskva v odpoledních hodinách sejdou na náměstí Republiky v Plzni, proto bude z důvodu bezpečnosti nejen osob, ale i majetku, uzavřena ulice Dřevěná a U Zvonu. „Na realizaci opatření budeme spolupracovat i s kolegy u pořádkových jednotek z Karlovarského a Jihočeského kraje a samozřejmě s pořadatelskou agenturou,“ uvedla policie. Před utkáním, v jeho průběhu i po jeho skončení budou policisté monitorovat situaci za využití mobilního monitorovacího centra. K dispozici máme policejní vrtulník a kolegy z oddělení služební hipologie Krajského ředitelství hlavního města Prahy.

Policisté zároveň doporučují zaparkovat vozidla na okrajových částech Plzně a do centra se dopravit městskou hromadnou dopravou.

Partner článku:

Česká bezpečnostní agentura High Security poskytuje veškeré bezpečnostní služby související s ochranou majetku a osob, komplexní technické služby spojené se správou nemovitostí klientům nebo úklidové služby po celém území ČR.