Policie hledá svědky incidentu, při kterém byla v Plzni pobodána žena

ilustrační foto / plzen.cz

Policisté pátrají po svědcích incidentu, který se odehrál dne 24. května v centru Plzně. Na chodníku ve Zbrojnické ulici poblíž hotelu Continental došlo mezi dvěma ženami, které se v místě míjely s kočárkem, ke vzájemné slovní rozepři. Ta vyústila ve fyzické napadení, při kterém jedna z žen druhou bodla nožem do krku(čtěte zde). Napadená utrpěla zranění, se kterým byla převezena do plzeňské nemocnice. Skutek se odehrál v půl páté odpoledne.

Napadení 24.5.2016Případem se okamžitě začali zabývat plzeňští policisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, přečinů výtržnictví a nebezpečné vyhrožování. V rámci objasňování tohoto protiprávního jednání se jim podařilo mimo jiné získat i kamerový záznam zachycující jednak samotný útok, ale především osobu ženy, jejíž svědecká výpověď by mohla být cenná z hlediska řádného objasnění skutku.

Policisté proto žádají občany, kteří jsou schopni identifikovat ženu na fotografii označenou červeným kroužkem, nebo občany, kteří byli svědky události, byť tuto sledovali z větší vzdálenosti, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší služebnu Policie České republiky nebo na tísňovou linku 158, neboť jejich svědectví by mohlo být klíčové pro objasňování tohoto protiprávního jednání.