Policie chystá mimořádná bezpečnostní opatření na Chodských slavnostech

Ilustrační foto

Mimořádná opatření chystá policie proto, aby zajistila klidný průběh nadcházejících Chodských slavností v Domažlicích. Společně s Vavřineckou poutí se jedná o největší a nejstarší národopisnou slavnost v západočeském regionu. Po celou dobu konání slavností posílí policisté službu pořádkové a dopravní policie. Policejní hlídky budou dohlížet na nejvíce frekventovaná místa, jako je například náměstí Míru, Chodské náměstí, sokoliště a vlakové nádraží.

„Dopravní policisté budou po dobu konání Chodských slavností provádět zvýšený dohled na silniční provoz, a to jak v denní, tak i noční době. Ve městě bude platit celá řada dopravních omezení a uzavírek, proto žádáme všechny řidiče, aby respektovali přechodná dopravní značení, dbali pokynů policistů při regulaci dopravy, parkovali na záchytných parkovištích. Nesprávné zaparkování bude pokutováno, auto může být odtaženo,“ vysvětluje policejní mluvčí Dagmar Brožová.

S trestem mohou počítat i výtržníci a jedinci, kteří pod vlivem alkoholu naruší veřejný pořádek. Pro ty jsou zajištěna místa na protialkoholní záchytné stanici v Plzni. „Chodské slavnosti z důvodu velkého počtu návštěvníků lákají také zloděje a kapsáře. Proto upozorňujeme všechny návštěvníky, aby dbali zvýšené opatrnosti a své osobní věci měli stále pod kontrolou. V zaparkovaných vozidlech nedoporučujeme nechávat zakoupené zboží, osobní doklady a cenné věci,“ varuje mluvčí policie.