Policejní pes zadržel pachatele i s ukradeným kolem

foto: Policie ČR

Policejní pes Bond vypátral pachatele krádeže, který se i s lupem ukrýval ve křoví. Policisté teď pátrají po člověku, kterému nalezené kolo patří.

foto: Policie ČR

Dne 10. ledna 2019 krátce po půlnoci policisté oddělení hlídkové služby zaregistrovali muže projíždějícího se na jízdním kole v Plzni na Klatovské třídě v blízkosti Náměstí Míru. „Z důvodu nezvyklé reakce cyklisty, který při spatření policistů začal na jízdním kole ujíždět a kličkovat v borských ulicích směrem ke kolejím tamního učiliště, byl policisty bezprostředně pronásledován. Prchající cyklista zmizel policistům z dohledu až v nedostupném terénu okolo místní komunikace,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová. Na místo byl přivolán policejní kynolog se služebním psem Bondem, který po necelých třech hodinách muže vypátral v křovinatém porostu, kde se ukrýval i s jízdním kolem. „Následně byl třiatřicetiletý podezřelý muž na místě zadržen. Policisté muže vyzvali k vydání bicyklu, který na místě zajistili a případem se dále zabývají,“ podotkla policejní mluvčí.

Dalším šetřením ve věci policisté zjistili, že zajištěné jízdní kolo není v evidenci čipovaných kol a do současné doby se jeho majitel nepřihlásil.

Policisté hledají majitele, který by své jízdní kolo zachycené na přiložené fotografii poznal, aby se neprodleně osobně přihlásil na Obvodní oddělení policie Plzeň-Bory, Nemocniční 8, Plzeň nebo zavolal na tel.č. (dozorčí služby OOP Bory): 974 325 851, 974 325 851 nebo zavolal na linku 158.