Policejní pes z útulku zadržel zloděje přímo při činu

Policejní pes Bond s mluvčí police Veronikou Hokrovou

Policejní pes Bond má za sebou další úspěch, přímo na místě činu zadržel zloděje, který se ve Šťáhlavech vloupal do obchodu, odkud bral tabákové výrobky. Stejný obchod navštívil dopadený zloděj (43) po násilném vniknutí už potřetí. Při poslední návštěvě ale doplatil na výtečné schopnosti speciálně vycvičeného služebního psa. Bez zajímavosti není ani fakt, že vlčák Bond pochází z plzeňského útulku pro psy.

„Celkem třikrát si pachatel měl vybrat za svůj cíl místní obchod ve Šťáhlavech. V prvním případě na konci prosince loňského roku násilným způsobem vnikl do prostoru prodejny, kde svým jednáním způsobil dosud nevyčíslenou škodu na majetku. Poškodil také uzamčený box, ve kterém byly umístěny tabákové výrobky, které měl odcizit a způsobit tím škodu v přibližné výši 26 000 korun. Druhý skutek se měl opakovat na stejném místě v době od 12. do 14. ledna 2019, a to téměř stejným způsobem,“ popsala řádění zloděje policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Pes z útulku dělá velkou kariéru u policie

Třetí skutek se ale stal pachateli osudným. V sobotu po třetí hodině ráno vnikl za užití násilí do své oblíbené prodejny, ze které měl odcizit 238 kusů krabiček cigaret za 23 100 korun. Lup si uložil do přinesené tašky a do nákupního košíku, který nalezl na prodejně. V době, kdy chtěl pachatel i s lupem prodejnu opustit, přijelo na místo několik policejních hlídek. Policisté okolí prodejny zajistili a pachatel tak neměl šanci uniknout.

Do prodejny vyrazil policejní psovod se služebním psem a s dalšími dvěma policisty. Během několika minu Bond pachatele i s lupem zadržel ukrytého v jedné z místností, která se nacházela v zázemí prodejny. „Celkem měl pachatel způsobit hmotnou škodu odcizením v přibližné výši za 100 tisíc korun. Uvedeného jednání se dopustil i přesto, že byl za takový čin v posledních třech letech odsouzen a potrestán. V případě prokázání viny mu v pravomocném rozhodnutí může hrozit až tříletý trest odnětí svobody,“ doplnila mluvčí policie Veronika Hokrová.