Honičku ukončil náraz do traktoru. Dva policisté jsou těžce zraněni

Takto dopadlo po nehodě policejní auto. Foto: Policie ČR

Aktualizováno 13:29 Vážná nehoda se stala u Holostřev ve směru na Stříbro. Policejní vůz se tam při pronásledování jiného auta střetl s traktorem. Tři osoby, včetně policisty a jeho kolegyně, skončily v nemocnici. 

Podle policejní mluvčí Dagmar Jirouškové došlo k nehodě poté, co jel policejní vůz za osobním automobilem BMW, který projížděl městem Bor velkou rychlostí. „Hlídka se proto se služebním vozidlem otočila a vůz BMW za pomoci světelného signálu STOP chtěla zastavit. Řidič však na znamení k zastavení ani na výstražné a zvukové zařízení nereagoval a vysokou rychlosti ujížděl ve směru na Stříbro. Za obci Holostřevy došlo ke střetu služebního vozidla a traktoru, který začal odbočovat vlevo mimo komunikaci,“ popsala Jiroušková.

Při střetu utrpěl zranění policista, jeho kolegyně i řidič traktoru. „Asi třicetiletého muže jsme transportovali letecky se středně těžkými zraněními při vědomí na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni. Muže ročník 1963 pozemní cestou také se středně těžkými zraněními na urgentní příjem FN Plzeň. Asi pětatřicetiletá žena utrpěla také středně těžká zranění, i tu jsme převáželi pozemní cestou do Fakultní nemocnice na Lochotíně,“ uvedla mluvčí záchranky Márie Svobodová.