Pojďte s námi do divadla. Máme pro vás lístky na balet Manon

Foto: zkouška baletu Manon

Chytrost, krásu i vypočítavost. To vše v sobě skrývá příběh o Manon Lescaut. Ten se odehrává za dramatické hudby ruského skladatele Alexandra Glazunova na jevišti Velkého divadla. U nás můžete získat dvě volné vstupenky. 

Postavu Manon stvořil ve své novele francouzský spisovatel Antoine François Prévost  v první polovině 18. století. Jeho dílem se pak inspiroval Víťězslav Nezval ve svém veršovaném dramatu ze 40. let minulého století. Manon však od doby svého vzniku dráždí představivost umělců napříč žánry.

Setkáváme se s ní například v operách Daniela Aubera, Giacoma Pucciniho nebo Julese Masseneta. Známá je také taneční podoba Manon choreografa Kennetha MacMillana, jehož inscenace, využívající hudební aranžmá z Massenetových komorních skladeb, se na repertoáru Britského královského baletu v Londýně drží více jak 40 let.

Příběh Manon se dostal na scénu plzeňského divadle v podobě opery nebo činohry. Jako balet zde byl uveden poprvé v listopadu 2017. Od té doby sklízí velké úspěchy.

S námi se můžete jít podívat na balet 19. dubna. Kdo se ujal role choreografa a režiséra v představení Manon? Své odpovědi posílejte do 31. března na email soutez@plzen.cz. Do předmětu napište Manon.