Pohřešovaný muž zemřel strašlivou smrtí, uvízl v kanalizační rouře

ilustrační foto

Z nepochopitelných důvodů uvízl v kanalizační rouře v Plzni na Doubravce čtyřicetiletý muž, který tam následně zemřel. Policisté po něm pátrali od konce října, kdy se nevrátil z noční zábavy. Najít se ho podařilo až nyní. Jeho tělo museli hasiči několik hodin vystřihávat za pomoci vyprošťovací techniky, aby ho mohli dostat ven z potrubí. Podle předběžných výsledků pitvy nezemřel muž násilnou smrtí.

S žádostí o pomoc při pátrání se 26. října obrátila na policii přítelkyně pohřešovaného muže. „Policisté začali po muži intenzivně pátrat a zjištěné poznatky je přivedly i k okolí řeky Berounky na Doubravce,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová. Policejní potápěči důkladně prohledávali koryto řeky Berounky nejméně čtyřikrát. Teprve 30. října nalezli v řece botu, kterou jeden z příbuzných spojil s hledaným mužem. Několik dalších týdnů pak po zmizelém muži pátrali policisté. Tělo našel služební pes speciálně vycvičený na vyhledávání těl pod hladinou řeky.

Psa, který má jako jeden z mála v Česku tento výcvik, museli policisté přivézt až z Prahy. Tělo našel uvízlé ve staré kanalizační rouře, která ústí těsně pod hladinou řeky. Byl ale problém tělo vyprostit a tak na místo museli přijet hasiči se svojí technikou. „Vyproštění bylo náročné, protože to potrubí se zčásti nacházelo pod vodou,“ popsal neobvyklou akci mluvčí hasičů Petr Poncar. Doplnil, že práce trvala hasičům několik hodin, protože potrubí bylo silnostěnné a museli ho rozebírat po částech.

Terén, kde muž nakonec zemřel, musel velmi dobře znát, protože tam často chodil na procházky se psem. Zatím vše nasvědčuje tomu, že se na jeho smrti nikdo cizí nepodílel. Jak a proč vlastně zemřel, ukáže až další vyšetřování.