Pohřešovaného muže vyhrožujícího sebevraždou našli policisté jak houbaří

Ilustrační foto: Richard Beneš

Stovka policistů, služební psi, vrtulník s termovizí hasiči, i strážci národního parku, ti všichni pátrali v lesích v okolí Sušice po čtyřiatřicetiletém muži, který předtím své kamarádce oznámil že má nezvladatelné osobní problémy a rozhodl se proto ukončit svůj život. Od té doby měl nedostupný telefon. Policisté po něm vyhlásili celostátní pátrání. Nakonec muže vyhrožujícího sebevraždou našla hlídka policie v okamžiku, kdy sbíral houby.

Policejní pátrání – Ilustrační foto

„Po muži začali policisté pátrat na základě telefonického oznámení 17. září ve 12.45 hodin. Po několika hodinách pohřešovaný reagoval a kriminalistům napsal SMS zprávu, že je v pohodě, že se rozhodl udělat si pár dní výlet do lesa a vyčistit si hlavu. Další hovory kriminalistů však odmítl. Policisté po něm stále pátrali. Nalezli jeho vozidlo v obci Vracov,“ uvedla mluvčí policie Dagmar Brožová.

Na místo přijeli i psovodi se svými služebními psy. Do pozdních nočních hodin policisté po pohřešovaném stále pátrali a v pátrání pak pokračovali následující den v ranních hodinách. „Ráno šli do akce opět psovodi, policisté na čtyřkolkách a také vrtulník. Ve 12:32 hodin našla pohřešovaného muže hlídka sušických policistů při sběru hub u odbočky na Humpolec mezi Albrechticemi a Ostružnem,“ uvedla policejní mluvčí.

Muž byl v dobrém zdravotním stavu, přesto putoval do nemocnice na vyšetření. Do pátrací akce se zapojilo více než sto policistů, dále také hasiči a strážci Národního parku Šumava.