Pohárové finále se blíží. Kovařík věří, že napodruhé už ho neprohraje

Pro plzeňského záložníka Jana Kovaříka nebude sobotní finále prvním duelem o prvenství v domácí pohárové soutěži. V dresu Jablonce nastoupil do finálového duelu v sezóně 2009/2010, kdy byla soupeřem severočeského celku shodou okolností právě Viktoria Plzeň. Tenkrát stál ale na straně poražených a rád by si nyní spravil náladu.

„Moc se těším, protože jedno finále jsem už hrál, ale nepodařilo se mi ho vyhrát. Bude to pro mě o to větší motivace zvítězit a já věřím, že do Plzně přivezeme pohár,“ naráží Kovařík na zápas z roku 2010. „Občas si na ten zápas vzpomenu. Shodou okolností občas projdu kolem fotky, na které je zachycen gól Milana Petržely a já jen stojím v pozadí,“ usmívá se plzeňský záložník. Viktoria zápasem s Jabloncem nastartovala svou stále nekončící pohárovou cestu. „To jsem si v té době moc neuvědomoval. Na druhou stranu Viktoria měla už tehdy parádní tým, hrála pěkný fotbal a nakonec skončila v lize na pátém místě,“ vzpomíná.

Kovařík už ví, jaké to je, když se mu na krku houpá stříbrná medaile. Tentokrát už chce vystoupat až na vrchol. „Samozřejmě, že je příjemnější zvednout nad hlavu trofej. Navíc hrajeme proti Spartě, takže o motivaci je postaráno. V lize jsme sparťany nedokázali letos ani jednou porazit, máme jim co vracet,“ zůstává odhodlaný rodák z Mostu.„Musíme se soustředit na naši hru, kombinovat a využívat křídelní prostory. Když zůstaneme soustředění a budeme hodně držet míč, věřím, že nějakou skulinu v jejich obraně najdeme,“ hledá způsoby jak na nejbližšího soupeře Viktorie pětadvacetiletý viktorián. „Připravujeme se zodpovědně. Pro nás bylo určitě dobře, že jsme podali dobrý výkon a vyhráli nad Boleslaví. Nyní máme před sebou Spartu a já věřím, že uspějeme,“ uzavírá Jan Kovařík.