Pohádky pro malé i velké pod arkádami na nádvoří zámku

Státní hrad a zámek Horšovský Týn

Již tradiční a velice úspěšné výstavy s filmovou tématikou budou v letošním roce pokračovat výstavou kostýmů a rekvizit z pohádek režiséra Zdeňka Trošky, jako je Princezna ze mlejna, Z pekla štěstí, Strašidla, Nejkrásnější hádanka, O princezně Jasněnce a létajícím ševci a Čertoviny. Výstava je ode dneška  instalovaná v prostorách bývalé zámecké konírny v Horšovském Týně až do 16. září. V plánu je i beseda s oblíbeným režisérem v rámci Hradozámecké noci, tedy 25. srpna.

jídelna na zámku Horšovský Týn

„Pro milovníky divadla jsou připraveny celovíkendové divadelní maratony od 14. do 16. července a od 18. do 20. srpna 2018. „Divadelní spolek Pohádka Praha přiveze opět několik pohádek pro malé i velké, které přes den zahraje pod arkádami na nádvoří zámku. Večer pak budou mít připravené pohádky pro větší a dospělé, které zahrají na zámecké půdě“, doplňuje Radim Žáček.

Kulturní novinkou letošní sezony budou dvoudenní Trauttmansdorffské slavnosti ve dnech 5. a 6. července 2018. „Ve čtvrtek 5. července budou probíhat historické trhy přímo na nádvoří zámku. V pátek 6. července je doplní šermířská a taneční vystoupení a ukázky sokolnictví v zámeckém parku. Bohatý program vyvrcholí příjezdem Maxmiliána Trauttmansdorffa, který se právě vrací ze své úspěšné diplomatické mise,“ popisuje akci kastelán zámku Jan Rosendorfský.