Podzimní jarmark bude na zámku Kozel

Zámek Kozel, ilustrační foto

Plzeňské památky ve správě Národního památkového ústavu se rozloučí s návštěvníky během posledního říjnového víkendu, 28. a 29. října, zajímavými akcemi – podzimním jarmarkem na zámku Kozel nebo speciálními prohlídkami na hradě Švihov. Stylové rozloučení, spojené s terénním během, nabídnou Velhartice.

V sobotu 28. října proběhnou na terase zámku Kozel v Šťáhlavech u Plzně podzimní zámecké trhy od 10 do 16 hodin. „Zámecké tržiště jako již tradičně nabídne pestrý sortiment originálních řemeslných produktů, celou řadu výtečných potravin z Česka i ze zahraničí a bohatý výběr občerstvení,“ popisuje kastelán Karel Bobek. Připraveny jsou ukázky řemesel i výtvarné a řemeslné dílničky pro děti.

Dnů volna mohou návštěvníci využít také k procházce zámeckým parkem nebo prohlídce interiérů zámku, který patří k nejnavštěvovanějším památkovým objektům plzeňského kraje. Za zhlédnutí stojí i výstava plzeňského rodáka, grafika Jiřího Slívy.

Už nyní si zájemci mohou v předprodeji zakoupit vstupenky na vánoční koncert Václava Hudečka a Jiřího Stivína, který se koná 10. prosince od 16 hodin v jízdárně zámku.