Podvodník láká na lukrativní pronájem. Dávejte si pozor, varují policisté

ilustrační foto / plzen.cz

Policisté v těchto dnech zaznamenali třetí případ, kdy podvodník nabízí pronájem bytu za lákavou cenu. Vyinkasuje zálohu a slehne se po něm zem.

„Dosud neznámý pachatel inzeroval na internetových stránkách pronájem lukrativní bytové jednotky za lukrativní cenu. Poškozený po dohodě s inzerujícím složil na udaný bankovní účet požadovanou finanční částku 900 euro. Do současné doby nemá poškozený ani byt ani peníze, které složil na udaný bankovní účet jako úhradu za poplatky a zálohu,“ popsala policejní mluvčí Veronika Hokrová s tím, že během pár dní dostali policisté další dvě obdobná oznámení o podvodném jednání při pronájmu bytové jednotky, kdy pachatel na každé z obětí vylákal stejnou finanční částku.

Bytová jednotka, kterou inzerent pronajímá, se podle Hokrové nachází většinou v žádané lokalitě a za lukrativní cenu. Pachatel jedná se záminkou, že majitel bytu se v současné době nachází v zahraničí, kdy uvádí, že samotná prohlídka bytové jednotky a předání klíčů bude zprostředkována přes údajnou (dosud nezjištěnou) firmu v České republice, která se s poškozeným má zkontaktovat. Dále policisté zjistili, že finanční prostředky, které poškození odvádí ze svých účtů putují na zahraniční účty.

„Opět apelujeme na všechny, buďte obezřetní, nepodléhejte lákavým a atraktivním nabídkám na internetu. Nebuďte zbytečně důvěřiví a vždy se snažte o prodejci, inzerované bytové jednotce zjistit více informací. Dohodněte si předem prohlídku dotčeného bytu, dojednejte si smluvní podmínky pronájmu než pošlete dohodnutou finanční částku na udaný účet. Jen tím, že budete opatrní, obezřetní a nedůvěřiví ochráníte své oběživo,“ dodala Hokrová.

Policisté nevylučují, že může být takto poškozených více. Pokud jste se stali obětí i vy, přihlašte se osobně na obvodním oddělení Plzeň-střed, Anglické nábřeží č.7 Plzeň nebo na tísňovou linku 158.