Podivná hra školáků! Rozdrtili, lipo, naporcovali lajny a předstírali, že fetují

Ilustrační foto

Při hodně zvláštní hře přistihli pedagogové ze školy v jedné malé obci na jižním Plzeňsku žáky čtvrté a páté třídy. Školáci si totiž hráli na feťáky! Žáci rozdrtili bonbóny lipo, následně naznačovali a vyučovali v postupu jeden druhého, jak rozdrtit a dělit pravítkem dávky na jednotlivé „lajny“ a následně látku vdechnout. Šokovaní učitelé se proto obrátili o pomoc na policejní preventisty.

„Toto chování desetiletých a jedenáctiletých dětí by se mohlo zdát pro někoho dětinské, nicméně pedagogové na základní škole, nechtěli tuhle situaci podcenit a raději děti včas varovat, co by se mohlo stát, pokud by si zahrávaly se skutečnými drogami. Vyučující v prvé řadě kontaktovali rodiče dětí a zároveň oslovili policisty z oddělení tisku a prevence, aby dětem přijeli udělat preventivní program s tématem Problematika drog,“ uvedla mluvčí policie Ivana Jelínková.

Policejní preventistka proto navštívila ve středu školu na Nepomucku s přednáškou na téma drogové problematiky. Žáky seznámila se závislostmi na legálních, nelegálních a návykových drogách, které trýzní lidský život. „Všichni bedlivě poslouchali, jak se lidé stávají drogově závislými, jaké drogy existují a jaké mají účinky. O úspěšnosti a poutavosti přednášky svědčila i diskuze, kdy děti policistce pokládaly různé dotazy. Výklad policistka doplnila konkrétními ukázkami a odstrašujícími obrázky. Věřím, že se děti zamyslely nad zákeřností tvrdých drog, ale i návykových látek společností tolerovaných, jako jsou například tabákové výrobky či alkohol,“ doplnila policejní mluvčí.