Podezřelé úmrtí v Dýšině. Seniory našel bez známek života příbuzný

foto: ZAK TV

K záhadnému úmrtí došlo před dvěma týdny v Dýšině u Plzně. V rodinném domě byly nalezeny dvě mrtvé osoby, osmaosmdesátiletý muž a o šest let mladší žena. Policisté zatím oficiálně nepotvrdili, že šlo o trestný čin, podle našich informací jde ale o podezřelou smrt.

Složky IZS vyjížděly na místo poté, co je přivolal příbuzný jedné z obětí. „Dne 12. března jsme přijali oznámení úmrtí dvou osob. Příčina a okolnosti jsou předmětem dalšího vyšetřování. Více se nemůžeme vyjadřovat,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Nejprve vše nasvědčovalo tomu, že by mohlo jít o otravu plynem. „Hasiči provedli kontrolu objektu a v některých jeho částech byla naměřena zvýšená hodnota oxidu uhelnatého. Co se přesně v domě stalo, a proč senioři zemřeli, by měla ukázat až nařízená soudní pitva,“ upřesnil mluvčí hasičů Petr Poncar.

Podle lidí z okolí se ale spekuluje o možném trestném činu. „Prý byly v baráku rozházené věci, paní našli v posteli a pána na zemi. Jejich příbuznému řekli, že šlo o cizí zavinění,“ potvrdila jedna z obyvatelek Dýšiny. V obci se podle ní mluví také o vnukovi ženy, který je údajně závislý na drogách. „Slyšela jsem, že má za sebou snad už i nějakou trestnou činnost,“ dodala žena.