Pochod na stadion i minuta ticha. Fotbalová Plzeň uctila památku zabitého Vítka

Fanoušci se sešli na náměstí Republiky. Foto: ZAK TV/P. Polatová

V pátek dorazila k fanouškům fotbalové Viktorie Plzeň smutná zpráva. Jejich člen, Vít Kulhánek, nepřežil napadení před jedním z barů v Kutné Hoře. V neděli jeho památku uctili minutou ticha samotní fotbalisté při utkání se Slováckem, před samotným duelem několik desítek fanoušků vyrazilo na smuteční pochod z náměstí ke stadionu.

Hlavní jádro plzeňských fanoušků se sešlo v 15:30 na náměstí Republiky, odkud se pak pochodem společně přesunulo před stadion na pietní místo, které vzniklo za severní tribunou.

Smrt jednoho z věrných fanoušků zasáhla také samotný klub, který jeho památku uctil minutou ticha. „Byl to fanoušek, který s námi jezdil na všechny venkovní zápasy a samozřejmě chodil i na všechna domácí utkání. Jeho smrt nás zarmoutila,“ prohlásil mluvčí Viktorie Plzeň Václav Hanzlík.

Vít Kulhánek byl napaden ve čtvrtek pozdě večer před barem v Kutné Hoře poté, co se byl dívat na zápas Viktorie Plzeň proti Antverpám. V kritickém stavu byl následně převezen do nemocnice, kde v pátek zemřel.