Počty porodů v Mulačově nemocnici stoupají. Maminky oceňují zejména rodinnou atmosféru a osobní přístup

Paní Dubská se svou novorozenou holčičkou. / foto: Mulačova nemocnice

V květnu letošního roku byly znovu otevřeny po rekonstrukci a modernizaci porodní sály Gynekologicko-porodnického oddělení Mulačovy nemocnice. Porodnice má nyní k dispozici dva samostatné , oddělené komfortní porodní pokoje s veškerým potřebným zázemím pro rodičku i novorozence. Moderní vybavení pokojů poskytuje rodičkám maximální pohodlí.

Pětisté miminko u Mulačů.

Lékaři po znovuotevření porodnice zaznamenali zvýšený zajem budoucích rodiček. „K dnešnímu dni je to průměrně 2,4 porodu na den. Pokud udržíme stávající trend, příští rok bychom mohli překročit hranici 800 porodů,“ řekl vedoucí lékař porodních sálů Michal Kapoun a dodal, že zařízení má vynikající spolupráci s obvodními gynekology.

„Rodičky oceňují, že jsme porodnice menšího, rodinného typu. To se dostalo již do povědomí veřejnosti a má to jistě pozitivní vliv i na nárůst počtu porodů u nás,“ dodal ředitel Mulačovy nemocnice ing.Jaroslav Zimmermann s tím, že 9. října zde porodili již 500. letošní miminko – Karolínu Pokornou. Narodila se manželům Lucii a Michalovi.

Velmi spokojená byla například i Monika Dubská, která zde rodila již popáté. Jako dlouholetá pacientka v evidenci Mulačovy nemocnice, kdy v šestnácti letech následovala svojí maminku a registrovala se u paní doktorky Heleny Jahnové. „Do naší péče se nám svěřila i v minulosti, a to i pokud šlo o drobné gynekologické zákroky, tudíž ani nyní nezamýšlela rodit v jiné porodnici. Pro potermínové těhotenství byla hospitalizována a za dva dny porodila krásnou zdravou holčičku Moniku Marii,“ prozradil MUDr. Kapoun.

Syn paní Novotné a jejího manžela se narodil u Mulačů.

„V Mulačově nemocnici jsem byla vždy spokojená a zvláště nyní, kdy jsem rodila v prostředí nově zrekonstruovaných porodních sálů. Je to velká a příjemná změna. Cením si přístupu lékařů i porodních asistentek. Ze svého okolí mám možnost srovnání s jinou porodnicí, a na tomto místě bych ráda zmínila zdejší prostředí připomínající téměř rodinnou atmosféru. S manželem to již neplánujeme, ale pokud bych rodila znovu, určitě bych šla zase sem,“ řekla paní Dubská.

Porodnici Mulačovy nemocnice si vybrala také Lenka Novotná, žijící v Praze se svým přítelem až z dalekého Sierra Leone. Přišli společně na jedno ze setkání, které porodnice pro budoucí rodičky pořádá. Po prohlídce nových porodních sálů si vybrali Mulačovu nemocnici jako místo, kde později přivedli na svět svého prvního syna, který dostal jméno Alexander Turay.