Počet nehod v regionu přibývá, Velikonoční pondělí je rizikovým dnem

Ilustrační foto: ZZS PK

Velikonoční pondělí opět potvrzuje pověst rizikového dne na silnicích našeho regionu. Záchranáři mají od rána plné ruce práce, kdy zasahují u dopravních nehod se zraněním. Aktuálně vyjeli do Kdyně, kde se osobní automobil převrátil na bok a je hlášena jedna zraněná osoba. Další vážná nehoda osobního automobilu se stala po desáté hodině u Petrovic na Sušicku, kde se auto také převrátilo na bok.

„Řidič (61) osobního automobilu značky Peugeot 207 jel se svým vozidlem s prázdnou zadní levou pneumatikou. V důsledku toho havaroval a následně se převrátil na bok. Řidič zůstal po havárii zaklíněn ve vozidle,“ popsala nehodu mluvčí policie Iveta Kořínková. Motoristu vyprostili z vozidla hasiči. Alkohol v jeho případě vyloučila dechová zkouška.

Zraněného motoristu převezli záchranáři k ošetření do Klatovské nemocnice. „Muž utrpěl lehčí zranění a momentálně není ohrožen na životě,“ informoval mluvčí záchranné služby Vítězslav Sladký. V místě dopravní nehody se teď čeká na odtahovou službu a doprava je řízena kyvadlově.