Po šesti výhrách hokejisté Plzně padli. Nestačili na Liberec

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Série, která nakonec čítala šest výher v řadě, skončila v Liberci. Hokejisté Škody Plzeň tam ve 40. kole extraligy prohráli 0:4. O svém vítězství rozhodli Tygři až v závěrečné třetině.

Plzeň se před zápasem potýkala s velkou marodkou, kritická je situace zejména u obránců. S drobnými zdravotními problémy se potýkají nově Jones s Pulpánem, a tak měl trenér Ladislav Čihák k dispozici pouze pět beků. Přestože více práce měl od začátku plzeňský gólman Frodl, nejblíže úvodní brance byli Západočeši, když ve 12. minutě orazítkoval brankovou konstrukci Kodýtek. V závěru třetiny hráli hosté minutovou přesilovku 5 na 3, ostřelování Willa ovšem gólem neskončilo.

Na začátku druhé části hráli prozměnu v početní výhodě Tygři, daleko větší šanci ale měli Západočeši. Gulaš však tváří v tvář Willovi neuspěl. Ve 32. minutě měli naopak hráči Škody štěstí poté, co tyč trefil obránce Ševc. Poté se na ledě výrazně přiostřilo a na trestných lavicích bylo plno. Ani jeden z týmů ovšem přesilovky nedokázal přetavit v gól.

Ve třetí třetině se emoce na obou stranách uklidnily, o něco aktivnější byla Plzeň, prosadili se ovšem domácí. Ve 46. minutě nevyužil chyby liberecké obrany Kovář, na opačné straně o minutu později překonal Frodla zblízka Hudáček. Následně měl dvě velké příležitosti Gulaš, jenže ani jednu neproměnil, a tak se opět prosadili Tygři. Kvapil zakončil svůj únik nechytatelnou střelou. A pro indiány bylo ještě hůř. V 52. minutě potřetí překonal Frodla Krenželok. Severočechům navíc přálo i štěstí, když se ke Kvapilovi odrazil puk od zadního mantinelu, a liberecký útočník tak uzavřel střelecký účet zápasu.