Po několika mrazivých dnech se lehce oteplí

Mrazy zlehka poleví. Během noci sice ještě bude výrazně pod nulou, přes den ale postupně teploty v dalších dnech vyšplhají až na pět stupňů.

Předpověď na pátek (00-24):
Převážně zataženo, na jihovýchodě v noci a ráno oblačno až polojasno. Zpočátku na severozápadě, postupně na celém území sněžení, které bude odpoledne a večer v severozápadních a středních Čechách v polohách pod 500 m přecházet do deště se sněhem, později i do deště. Nejnižší noční teploty -4 až -8 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C, na severovýchodě a východě -4 až -1 °C, v 1000 m na horách kolem -3 °C, v Krušných horách večer kolem 0 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s, na východě později vítr slabý jihozápadní do 4 m/s.

Předpověď na sobotu (00-24):
Převážně zataženo, déšť se sněhem nebo sněžení, v polohách pod 600 m, na severozápadě pod 900 m přechodně i déšť. Na horách srážky vydatnější. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, na východě až -4 °C, během noci oteplování. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C, na severozápadě místy až 7 °C. Mírný západní, během dne postupně severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Předpověď na neděli (00-24):
Oblačno až zataženo, místy sněhové přeháňky. Na západě Čech sněžení, pod 600 m i déšť se sněhem nebo déšť. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C, v západní polovině Čech +3 až -1 °C, ráno ojediněle náledí. Nejvyšší denní teploty -3 až +1 °C, v západní polovině Čech 1 až 4 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na pondělí (00-24):
Převážně oblačno, ojediněle sněžení. V Čechách místy sněžení nebo déšť se sněhem, přechodně pod 500 m i déšť. Nejnižší noční teploty v Čechách 0 až -4, na Moravě a ve Slezsku -2 až -6 °C, na východě kolem -9 °C. Nejvyšší denní teploty v Čechách -1 až +3, na Moravě a ve Slezsku -5 až -1 °C. Slabý proměnlivý, nebo západní vítr 1 až 4 m/s, na západě vítr mírný 2 až 6 m/s.

Předpověď na úterý (00-24):
Převážně zataženo, déšť se sněhem nebo sněžení, v polohách pod 600 m přechodně i déšť. Na horách srážky vydatnější. Nejnižší noční teploty 0 až -5 °C, na východě kolem -8 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C, na východě kolem 0 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Vyhlídka počasí od středy do pátku:
Zataženo až oblačno, na většině území občasné sněžení nebo sněhové přeháňky, zpočátku v nižších polohách i srážky dešťové. V závěru období srážky místy. Nejnižší noční teploty zpočátku +1 až -3 °C, postupně -3 až -8 °C. Nejvyšší denní teploty zpočátku -1 až +3 °C, postupně -4 až +1 °C.