Po nebezpečném předjíždění skončila řidička se zdemolovaným autem v příkopu

Řidička skončila se zdemolovaným autem v příkopu. Foto: Policie ČR

Nebezpečné předjíždějí skončilo pro řidičku (52) srážkou s nákladní automobilem, střetem se stromem a následným tvrdým dopadem do silničního příkopu. Nehoda se stala ve středu odpoledne na silnici I/26 mezi obcemi Draženov a Újezd na Domažlicku. Motoristka skončila v péči lékařů nemocnice v Domažlicích.

„Řidička vozu značky Škoda Fabia jedoucí ve směru od obce Draženov ke státní hranici se nechovala ohleduplně a ukázněně. Předjížděla nákladní vozidla v místě, kdy neměla patřičný rozhled na takovou vzdálenost, která je nutná k bezpečnému předjetí. Tím ohrozila ostatní účastníky provozu. Při zařazování jejího osobního vozidla se střetla s nákladním vozidlem Mercedes-Benz jedoucím stejným směrem,“ popsala karambol mluvčí policie Dagmar Brožová.

Nehoda u Draženova na Domažlicku. Foto: Policie ČR

Po střetu řidička najela na pravou krajnici, kde poškodila směrový sloupek, silniční příkop a vyvrátila strom. Vozidlo zůstalo stát mimo pozemní komunikaci převrácené na boku. Požití alkoholických nápojů u ní policisté vyloučili dechovou zkouškou. Celková škoda na vozidlech byla vyčíslena na 125 tisíc korun.