Po 17 letech v extralize. Hokejista Novotný se v Plzni chystá na obnovenou premiéru

ilustrační

Velkou posilu získala minimálně na rozjezd sezóny hokejová Plzeň. Zkušený útočník Jiří Novotný už za Škodovku odehrál dva zápasy v Lize mistrů a v pátek po 17 letech znovu nastoupí v extralize. Jak sám přiznal, byl hodně pozitivně překvapený, jakou kvalitu má plzeňský celek.

Jaké jsou první dny v Plzni?
Zatím hodně dobré, protože jsem měl šanci si zahrát dva těžké zápasy Champions League, které jsme vyhráli. Zatím jsem tady spokojený. Úroveň je super a je tu dobrá parta. Byl jsem strašně překvapený, jakou kvalitu tady ten tým má.

Více než půl roku jste nehrál zápas, jaké to pak bylo?
Skoro 8 měsíců. Dával jsem si krátké střídání, věděl jsem, že to bude hned takhle proti Finům těžké. Měl jsem toho plné zuby, ale v Luganu už jsem se cítil už trochu lépe. Můžete trénovat jak chcete, ale teprve ty zápasy vám dají to, co potřebujete do sezóny.

Oba zápasy jste odehrál v prvním útoku s Milanem Gulašem a Václavem Nedorostem. Jak fungovala souhra?
Před prvním zápasem jsme měli jenom jeden trénink. Nebylo to úplně ono, ale hráli jsme proti silným soupeřům, takže nebylo moc šancí na nějaké velké útočné akce. Cíl jsme ale splnili a vytvořili jsme si i nějaké příležitosti, které jsme neproměnili. Každopádně máme na čem pracovat.

Vy jste vlastně vytvořili takovou českobudějovickou lajnu..
Nejen v kabině, ale i u vedení, si z toho dělali legraci. Jsem rád, s oběma klukama jsem hrál, znám se s nimi z juniorů i v nároďáku. Jsou to špičkoví hráči, jedni z nejlepších v extralize. Milan je hrozně silný vepředu na puku a já si to hlídal vzadu.

Byl Milan Gulaš jeden z důvodů, proč jste Plzni kývnul?
Určitě jedním z důvodů byli tito kluci. Věděl jsem, jak to tady funguje, volal jsem jim. Mělo to pro mě velký význam.

Už v pátek startuje extraliga, kterou jste nehrál 17 let. Jaké máte pocity?
Samozřejmě se těším, jsem rád, že jsem odehrál ty dva zápasy v Lize mistrů. Jsme zdravě nabuzení, příprava byla slušná, takže se máme od čeho odrazit.

Vybavíte si ještě, když jste přijel do Plzně jako soupeř?
Ty bláho, to jsem hrál ještě s košíkem. Spíš si to pamatuji ještě z nějakých juniorských soutěží.