PMDP mají nového generálního ředitele! Šéfovat jim bude Jiří Ptáček

Předseda představenstva PMDP a první náměstek primátora Roman Zarzycký jmenoval do funkce nového ředitele PMDP Jiřího Ptáčka

Představenstvo společnosti PMDP jmenovalo ve středu ráno do funkce generálního ředitele Jiřího Ptáčka, který dosud ve společnosti zastával pozici dopravně provozního ředitele. Stalo se tak na základě doporučení výběrové komise, která vybírala z několika kandidátů na tuto pozici.

„Jiří Ptáček byl pověřen vedením společnosti po odchodu Michala Krause od 1. července 2019. Během tohoto období splnil veškerá moje očekávání, která jsme na tuto pozici kladli. Disponuje patřičnou odborností, dostatečnými zkušenostmi a výhodou je i znalost prostředí jak ve firmě, tak ve vztahu k ostatním spolupracujícím institucím a subjektům v Plzni. Chápe roli zaměstnanců a dokáže si vážit jejich práce, nezbytné pro poskytování kvalitní služby přepravy cestujících,“ uvedl ke jmenování nového generálního ředitele první náměstek primátora a předseda představenstva PMDP Roman Zarzycký (ANO).

Od nového ředitele se podle předsedy představenstva PMDP očekává další rozvoj společnosti, přičemž k projektům, které jej v nejbližší době čekají, patří rekonstrukce tramvajové vozovny na Slovanech a projekt metropolitního dispečinku.

Jiří Ptáček se narodil v Plzni, vystudoval Střední průmyslovou školu dopravní, následně Vysokou školu dopravy a spojů v Žilině. Je členem Sektorové rady pro dopravu a logistiku a držitelem osvědčení o odborné způsobilosti k provozování silniční osobní a nákladní dopravy. Ve společnosti je od dubna 2000, přičemž prošel postupně pozicemi asistent dopravně provozního ředitele, vedoucí oddělení dopravních informačních systémů, vedoucí střediska řízení provozu a do současnosti pracoval na pozici dopravně provozního ředitele.