Plzní prošel Halloweenský průvod se Žlutou popelnicí

foto: V. Čermák

Pokud by si dal někdo do souvislostí název Žlutá popelnice se společností Čistá Plzeň, bude mít částečně pravdu. Právě jedna z těchto popelnic, rozmístěných v Plzni inspirovala před časem budoucího pouličního umělce při jednom návratu z hospůdky, aby si z ní vytvořil pojízdné hudební zařízení, bavil lidi, prodával pivo a podobně. Silně ho ovlivnil jeden ze zahraničních  účastníků loňského Pilsen Busking Festu, festivalu prezentujícího umění přímo na ulici, a to natolik, že na letošním festivalu už sám vystupoval.

Tento mladý pouliční umělec je studentem 3. ročníku Vysoké školy ekonomie a managementu v Praze a je vnukem svého času vynikajícího sólisty baletu Divadla J. K. Tyla a tanečního mistra Miloslava Kydlíčka. Jmenuje se Jan Kydlíček a uspořádal středeční Halloweenský průvod Plzní.

Průvod začal srazem  na konečné tramvaje č.4 na Košutce, pak následovala společná jízda tramvají více než 40 účastníků k památníku Díky Ameriko! Odtud se všichni vydali Americkou třídou, Kopeckého sady, ulicí Bedřich Smetany přes náměstí Republiky a Mlýnskou strohou do podchodu směrem do Štruncových sadů. Zde se pak uskutečnila závěrečná párty.

Další fotografie najdete zde.

V rámci průvodu bylo vidět řadu strašidel a desítky mladých lidí, kteří se dobře bavili za přispění hudby směrů Drum and Bass, Tekno a Psytrance, které Jan Kydlíček vyznává. Průvod to byl veselý, místy i bujarý, ale v mezích slušnosti a pouličního pořádku. Celá akce se uskutečnila v souladu s novelou obecně závazné vyhlášky statutárního města Plzně č.10/ 2006, která upravuje i pouliční umění.