Plzeňští školáci kreslili obrázky pro fotbalisty Plzně

foto: FCVP

FC Viktoria Plzeň hraje potřetí ve své historii prestižní UEFA Champions League. V souvislosti s tímto kreslili žáci partnerských škol v projektu Viktorka do škol obrázky, které věnovali přímo Viktorii Plzeň. Samotní hráči A-týmu pak vybrali ty nejlepší z nich, které klub ocení.

foto: FCVP

Kolem 200 obrázků poslali žáci ze 13 partnerských škol z projektu. „Když jsme s ostatníma klukama vybírali ty nejhezčí, bylo to hodně náročné. Musím říci, že se jich opravdu mnoho povedlo. Všem, kteří nám obrázky nakreslili, strašně moc děkujeme. Vážíme si toho a doufáme, že se s žáky budeme potkávat přímo na stadionu,“ vzkázal jeden z členů výběrčí komise David Limberský.

Nejhezčí obrázky přímo v útrobách Doosan Areny vybírali společně s Limberským také Martin Zeman, Tomáš Hájek, Pavel Bucha, Jan Kopic, Radim Řezník a Luděk Pernica. „Byla to opravdu těžká volba z velké spousty krásných obrázků. Je skvělé, že Viktorka tento projekt dělá a že žáci ze škol se snaží nás takto podporovat. Moc děkujeme i za všechny krásné vzkazy, které jsme si přečetli,“ řekl Martin Zeman.

Oceněny byly nejlepší trojice ve dvou kategoriích – 1. a 2. stupeň. Nejhezčím výtvorem 1. stupně se stal karton vykreslující složení skupiny G v Lize mistrů od Michala z Benešovy ZŠ a MŠ Plzeň, společně se spolužáky či dalšími přáteli se tak může těšit na prohlídku Doosan Areny. Na druhém místě se umístila Aneta z 2. ZŠ Plzeň, která obdrží školní výbavu od Viktorie Plzeň a třetí Kateřina z 16. ZŠ Plzeň dostane podepsaný plakát a sadu kartiček.

V rámci druhého stupně se hráčům nejvíce líbil obrázek Mariána Čišovského s logy týmů od Elišky z 2. ZŠ Plzeň. Dopřáno jí bude osobní setkání s vybraným hráčem a krátká prohlídka stadionu. Na druhém místě skončila Lucie ze ZŠ Chrást, která obdrží předměty z kolekce k Lize mistrů. Parta žáků ze 34. ZŠ pak vyrobila nápaditě řešené tleskátko s logy všech týmů a dočká se podepsaného plakátu a sady kartiček.