Plzeňští neměli šanci. Brány finále hokejové Ligy mistrů zůstaly zavřeny

ilustrační/foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň prohráli i v odvetném zápase semifinále Champions Hockey League s favorizovanou Frölundou, tentokrát 1:3. Do finále tak postupuje švédský celek. Jediný gól Západočechů vstřelil Denis Kindl.

Škodovka do zápasu nevstoupila vůbec dobře, byla pomalejší, hráči hostů daleko lépe bruslili a ve 4. minutě šli zaslouženě do vedení. Lasch chytře obkroužil plzeňskou klec a Frodl se přesouval marně. Západočeši se před Gustafssona dostali prakticky až v 8. minutě, kdy Pulpán nebezpečně tečoval nahozený puk. V 16. minutě byl blízko další trefy Frölundy Westerlund, Frodl ale tentokrát skvěle zasáhl. Ještě v té samé minutě měl první a zároveň i jedinou obrovskou šanci Plzně v první třetině Jones, teč Gulašovy nabídky ale Gustafsson vykopl betonem.

Hned na začátku druhé části mohlo být s Plzeňany ještě hůř, Lundqvist ale ztroskotal na výborném Frodlovi. Ve 28. Minutě bylo hodně horko před oběma brankami. Nejprve přestřelil Carlsson, chvíli po něm pak nepropálil Gustafssona v brejku 2 na 1 Kratěna. V polovině zápasu měli hosté štěstí, když Gulaš z úhlu napálil tyč. Ve 32. minutě Západočechy podržel s pomocí svých obránců Frodl, když nepustil za záda střelu a ani následné dorážky Fagema. O čtyři minuty později zase těsně minul poloprázdnou klec Němec.

V úvodu třetí třetiny hráli hosté dlouho přesilovku a tu také po obléhání Frodlovy klece využili poté, co doklepl puk do sítě Hjalmarsson. Ve 43. minutě navíc zachybovala plzeňská obrana a Mustonen bekhendovým blafákem trefil přesně růžek branky. O minutu později zachránil Škodu Frodl proti Lundqvistovi. Na druhé straně pak zase domácí nevyužili přečíslení 3 na 1. V 51. minutě nejprve zachránila Frölundu tyč po střel Gulaše, tlak Škody ale pokračoval a nahození Denise Kindla od modré propadlo skrz chumel hráčů až do sítě. V 57. minutě měli modrobílí smůlu, už potřetí trefili tyč, tentokrát se o to postaral Kantner. Skóre už se nezměnilo ani při plzeňské přesilové hře, a tak Západočeši po prohrách 3:6 a 1:3 končí těsně před branami finále.