Plzeňští hokejisté vezou z ostravského ledu dva body, v prodloužení rozhodl Stach

ilustrační foto: hcskoda.cz

Hokejisté Škody Plzeň ve 4. kole extraligy zvítězili na ledě Vítkovic 2:1 v prodloužení. Ostravané šli sice v 15. minutě do vedení, o minutu později ale odpověděl plzeňský Němec. V prodloužení pak rozhodl o zisku druhého bodu po přihrávce Gulaše David Stach.

Rozvážný úvod z obou stran rozčísla hra ve čtyřech, ve které se domácí trhli do přečíslení dva na jednoho. V ní oslovil Zdráhal Kucseru, Milčakov se proti ráně z první stihl přemístit. Na druhé straně střílel po zajímavé kombinaci do poloodkryté svatyně Stach, jen o centimetry však minul. Pak se již skóre měnilo. V početní výhodě čtyři na tři našel Hrbas příhrou z vrcholu levého kruhu na pravý Ivana Baranku, jenž z první trefil ideálně ke vzdálenější tyči do protipohybu gólmana. Jenže radost Rideře vydržela jen něco málo přes minutu. Gulaš vybídl z obranného pásma najetého Preisingera na zteč, ten u levé tyče předal zadovkou do druhé vlny sjíždějícímu Vojtěchu Němcovi, který před Bartošákem nezaváhal. Před úvodní sirénou ještě mohl vrátit vedení svým barvám Květoň, osamocený u levé tyče však dostal přihrávku na paty.

Na začátku prostřední periody vznikla nepřesná situace kolem Milčakovy brány, ten však odolal proti Kucserovi i Zdráhalovi. Po chvilce pláchl domácí obraně v oslabení Kantner, Bartošák svůj tým podržel. Na ose hřiště zase vypálil Gulaš, ani tentokrát se skóre neměnilo. Stejně jako po sérii vyloučených na obou stranách. Již při hře v pěti se Allen dostal k blízkosti domácí klece, její strážce ovšem znovu odolal. Když poté rychlým objetím branky a pokusem o zakončení nepřekvapil Milčakova ani Kucsera, svítilo i o druhé přestávce na tabuli skóre 1:1.

Poslední dvacetiminutovku načal pěknou individuální akcí Roman, jenž následně předal do palebné pozice Tyborovi, muž s maskou indiánů byl na místě. Poté na něj najížděli Zdráhal s Kucserou, ten ale zamířil nad. Nedorost zase na druhé straně vyjel zpoza branky před ní, Bartošák si místo u své bližší tyče pohlídal. Dal o sobě vědět také plzeňský odchovanec Schleiss. Protáhl se do pásma Západočechů a tvrdě vypálil, Milčakov se nedal. Před třetí sirénou ještě hosté museli do čtyř, Vítkovice vykombinovaly pozici pro Deje, který ovšem při ráně z první pouze zlomil hůl. Vše tak muselo rozetnout až prodloužení. V něm nejprve Milčakov udržel Romanovu střelu před dorážejícím Mahbodem. Poté, stejně jako v sérii předkola play-off před dvěma lety, vše rozhodl David Stach. Plzeňská dvacítka nejprve vyhrála buly na Gulaše, který zamířil do levého rohu, odkud svého spoluhráče našel před brankou. Modrobílí si tak na cestu domů přibalili i bonusový bodík.

hcplzen.cz