Plzeňští hokejisté udolali na nájezdy Skelefteu a jsou v semifinále Ligy mistrů

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Po remíze 3:3 ve Švédsku v odvetném zápase čtvrtfinále Champions Hockey League zvítězili hokejisté Plzně nad Skelefteou 2:1 na nájezdy a postoupili mezi čtyři nejlepší celky soutěže. Hosté šli do vedení v 58. minutě, 34 vteřin před koncem ale vyrovnal Jakub Kindl. Vítězný nájezd si na své konto připsal Jan Kovář. V semifinále čeká svěřence Ladislava Čiháka další tým ze Švédska – Frölunda.

Úvod zápasu byl z obou stran poměrně opatrný. Jak Plzeň, tak i Skelleftea si pozorně hlídaly střední pásmo, a tak se na první větší šanci čekalo až do 14. minuty. Po kombinaci prvního útoku vyrazil rychlou střelu Indráka z mezikruží Lindvall. O dvě minuty později měl velkou příležitost Gulaš. V tísni ovšem nedokázal protlačit puk do sítě. Hned z protiakce zaváhal Kaňák a Frodl proti Alvarezovi vytáhl skvělý zákrok. Hosté se pak neprosadili ani v poslední minutě první třetiny, kdy Frodl vychytal Petterssona a odolal i následným dorážkám.

Druhá část začala další velkou šancí Petterssona, i tentokrát byl ovšem úspěšnější domácí Frodl. Ve 24. minutě pálil nebezpečně Kovář, Lindvall ale jeho úmysl předvídal a zasáhl bezchybně a efektně lapačkou. Ve 28. minutě hráli domácí přesilovku, dlouho obléhali branku švédského celku, v největší šanci neuspěl Kratěna. Před polovinou zápasu obrana Škody zaváhala a pustila do velké šance Möllera, Frodl byl ale opět proti. V závěru třetiny nepohnul skóre ani Kovář, Gulaš a po něm ani Kindl při přesilovce 4 na 3.

Ve 41. minutě mohl indiány poslat do vedení Jones, s dorážkou Indrákovi střeli však neuspěl. Ve 44. minutě překonal Frodla Lindström, kvůli postavení hráče v brankovišti ale gól hostů nemohl být uznán. O pět minut později měl velkou příležitost Olimb, jenž Frodl se v brankovišti překonával. V 51. minutě po hezké kombinaci prvního útoku jen vyprášil betony Lindvalla Indrák. Na první branku se tak čekalo až do času 57:32. V přesilové hře dostal puk na levý kruh Alvarez a Frodl neměl nárok. Plzeňané zkusili v závěru hru v šesti a to se jim vyplatilo. 36 vteřin před koncem vyrovnal dělovkou od modré Jakub Kindl a poslal zápas do prodloužení. Na jeho začátku mohli indiáni rozhodnout, přesilovku 4 na 3 ale sehráli bídně. O postupujícím rozhodly nájezdy. A zatímco hosté se prosadili jen jednou, za domácí se trefili Kodýtek, Kovář a Gulaš.