Plzeňští hokejisté porazili Mountfield 4:2

ilustrační foto: hcskoda.cz

Západočeši v pátek vycestovali k extraligovému duelu ve východních Čechách, kde se popasovali s Mountfieldem HK. Škodováci zlomili střeleckou nepohodu již v první třetině, během necelých sedmi minut nasázeli do branky Východočechů tři góly. Hráčem, který otevřel plzeňský střelecký účet v tomto duelu, byl útočník Vojtěch Němec. Výraznou měrou tak přispěl ke konečné výhře 4:2.

Utkání začalo pěkně svižnou třetinou. Kromě čtyř gólů totiž bylo k vidění i množství dalších šancí a gólmani museli dohromady zlikvidovat hned 23 střel. Jako první se mohl prosadit Gulaš, po obtočení se kolem branky však neuspěl. O něco lépe se ale na druhé straně dařilo jeho protivníkovi Lukáš Vopelkovi, jenž i s přispěním příznivého odrazu od obránce otevřel stav duelu – 1:0.

Hradecké vedení ale trvalo jen dvě minuty, jelikož Vojtěch Němec nádhernou ranou pod víko srovnal na 1:1 z přečíslení. Gesto fair play posléze prokázal Čerešňák, jenž odvolal domnělé podražení Vopelkou. Plzni však ani vyrovnaný stav hráčů nevadil, v otevřeném hokeji si totiž vzali slovo její dva američtí zástupci. Během 47 vteřin slavili branku Conor Allen, který umístil kotouč za přesouvajícího se Pavelku, a Nicholas Jones, jenž pro změnu pálil od modré – 1:3.

Šancemi nabitý byl rovněž závěr periody. Lessio se v přečíslení cpal před bránu, a i když mu dlouhá klička nevyšla podle představ, vybojoval alespoň přesilovku. V té indiáni měli několikrát namále, protože Rosandič nastřelil tyčku a pokusy do odkryté brány byly na poslední chvíli zneškodněny Lessiovi. Aby toho nebylo málo, v posledních vteřinách se ještě rozjelo přečíslení Plzeňských, blafák Denise Kindla ale stihl vytáhnout dobrým zákrokem Pavelka.

Prostřední dvacetiminutovka sice nepřinesla takové množství šancí jako ta první, skóre se ale mohlo měnit krátce po plzeňské přesilovce. Kaňák totiž našel parádní nahrávkou přes půl hřiště Straku, který ujížděl úplně sám na Pavelku. Ten ale hostujícího útočníka dobře vybruslil, Strakovi navíc ztěžovalo situaci dotírání zezadu.

Po tomto indiánském výpadu se zase led vařil na druhé straně. Lessiovi se v dobré pozici v mezikruží svezl puk po holi a nevystřelil přesně, Bičevskis zase z pravého kruhu trefil beton a neujala se ani Dragounova dorážka. Vniveč přišla rovněž dorážka Vopelky, jenž z otočky nešel mezi betony jenom připravenou Miltchakovovu hůl.

Na Východočeších byla vidět snaha vyrovnat, v zakončení jim ale ani v závěru třetiny nepřálo štěstí. Rákosovu ránu z oslabení přečetl Miltchakov a vyrazil ji před sebe, v další gólové situaci se již poněkolikáté v zápase ocitl Lessio. Tentokrát dorážel Paulovičovu střelu, z mezikruží ale před úplně prázdnou svatyní minul.

Zajímavé minuty se odehráli hned zkraje poslední třetiny. Hradečtí totiž hráli přesilovku a mohla z ní po faulu na Zámorského být dokonce dvojnásobná, jenže domácí bek rovněž usedl na trestnou lavici a pokračovalo se tak ve standardní početní převaze. To ale Lvům nakonec přišlo vhod, protože právě při této situaci padla kontaktní branka.

A byla to branka premiérová, neboť Sébastien Piché se prosadil poprvé v barvách Mountfieldu. Brankáře prostřelil ránou z pravého kruhu – 2:3. Východočechy přiblížení se k soupeři nakoplo a výsledkem byly další závary před plzeňskou klecí, tentokrát ale kotouč za brankovou lajnu neskončil. Hradecké útočení s ubíhajícími minutami indiáni opět dohnali a Pavelka musel předvést dva zákroky, jimiž podržel domácí naděje na body.

Střelu Denise Kindla odklonil maskou, proti Strakově jedovce na delší tyč zase vykopl pravý beton. Hradeckým hrdinou se mohl stát Dragoun, svou bekhendovou dorážku ale adresoval místo odkryté brány jen na zadní mantinel. V závěrečné power-play Lvů ještě Filip Pavlík stihl napoprvé vyškrábnout plzeňský téměř jistý gól z opuštěné svatyně, o chvíli později ale vítězství hostů potvrdil Milan Gulaš.

MOUNTFIELD HK – HC ŠKODA PLZEŇ 2:4(1:3, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Vopelka, 44. Piché (Smoleňák, Koukal) – 4. V. Němec (D. Kindl), 11. Allen (Gulaš, Stach), 11. Jones, 60. Gulaš (Kracík).

Mountfield HK: J. Pavelka (Maxwell) – Zámorský, Linhart (A), Piché, Graňák (C), F. Pavlík, Rosandić, Nedomlel – Smoleňák, Koukal, Lessio – Bezúch, Cingel, R. Pavlík – Paulovič, Bičevskis, M. Chalupa – Vopelka, Dragoun, Rákos (A).

HC Škoda Plzeň: Miltchakov (Frodl) – Jones, J. Kindl (A), Čerešňák, Pulpán, Vráblík, Allen, L. Kaňák – Gulaš (C), Stach, Indrák (A) – V. Němec, Kracík, D. Kindl – Eberle, Kodýtek, Straka – Pour, Preisinger, Kantner.