Plzeňští hokejisté po čtyřech prohrách opět zvítězili. Z Pardubic vezou dva body

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Sérii proher zlomili hokejisté Škody Plzeň v Pardubicích. Západočeši berou dva body za výhru 3:2 na nájezdy. V základní hrací době se za Škodovku prosadili Miroslav Preisinger a Conor Allen. Druhý bod trefil v nájezdech Vojtěch Němec.

Zápas byl do deváté minuty z obou stran poměrně opatrný, ale pak všechno rozhýbal úvodní gól Dynama. Hollandův pokus od modré se skrz chumel před Frodlem procpal až sítě. Radost domácím vydržela jen necelou minutu, když se po dorážce zblízka prosadil Preisinger. Kusý následně trefil břevno, a tak po ráně osamoceného Allena znovu slavila Škoda. Hosté byli střelecky výrazně aktivnější, přesto se Poulíčkovi v závěru třetiny poradilo šikovnou tečí ze vzduchu srovnat.

S přestávkou přestaly padat góly, přesto bylo na pořád na co koukat, šance měly oba týmy. Opuštěnou branku netrefil ve velké šanci Treille, na druhé straně Kacetl skvělým zákrokem v oslabení vychytal Stacha. Plzni pomohly k tlaku i dvě přesilovky, které však nedokázala využít. Blízko ke gólu byl také Kracík, jenže v mele před brankou nedokázal dotlačit kotouč do sítě.

Bylo jasné, že zápas může rozhodnout jediný gól, a proto taky oba týmy přistupovaly k defenzívě hodně zodpovědně. Remízový stav nezměnila ani první pardubická přesilovka v zápase. Velkou šanci neproměnil až po deseti minutách Němec, který vystihl špatnou rozehrávku Dynama. Dvě minuty před koncem mohl rozhodnout Dušek, jenž přečíslení zakončil jen do Frodla. Pardubice pak zahrozily ještě v přesilovce, ale Frodl jejich pokusy pochytal. Na druhé straně Kacetl vychytal unikajícího Straku.

Utkání dospělo do prodloužení, do kterého si Pardubice přenesly ještě 50 vteřin přesilovky čtyři na tři. Výhodu však ani přes Sýkorovy střely nevyužily a po faulu Skokana dostala stejnou možnost i Škodovka. Hosté byli o poznání nebezpečnější, ale ani oni nájezdy neodvrátili. Penalty rozhodl v sedmé sérii plzeňský Vojtěch Němec.

hcplzen.cz