Plzeňští hokejisté deklasovali pardubické Dynamo

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň zvítězili ve 45. kole extraligy na ledě Dynama Pardubice 8:3. Dva góly v zápase vstřelil Petr Kodýtek.

Západočeši, kteří nastoupili po delší době v brance s Milčakovem, vstoupili do zápasu aktivně, už ve 4. minutě měl dobrou příležitost Gulaš. Západočeši si nakonec ale na první trefu počkali ještě o minutu déle. Brejk 2 na 1 zakončil povedenou střelou Jan Eberle. Plzni ovšem vedení vydrželo jen minutu. Ihnačák nabral na pravém křídle rychlost a vymetl přesně horní roh. Oba týmy pak měly k dispozici přesilové hry, ani jeden z brankářů ale žádnou ošemetnou situaci řešit nemusel.

Ve druhé třetině se na první gól čekalo do 27. minuty. A radovali se domácí, když přihrávku Vráblíka uklidil do sítě Denis Kindl. Západočechům vedení vydrželo 13 vteřin. Milčakova propálil opět Ihnačák. Za další minutu už však hosté opět vedli. Z mezikruží se prosadil Petr Kodýtek. Stejný hráč se ve 31. minutě prosadil znovu, a aby tomu nebylo málo, ve 32. minutě prostřelil Kloučka Nick Jones. To už bylo na brankáře Dynama příliš a přenechal tak své místo Kacetlovi. Jenže ani nový muž v brankovišti dlouho bez inkasovaného gólu nevydržel. Ve 34. minutě ho prostřelil od modré Roman Vráblík.

Ve třetí části Plzeň dál mířila za jasným ziskem tří bodů. Situaci jí nezkomplikoval ani gól Horkého ze 47. minuty. O tři minuty později totiž překonal Kacetla Miroslav Indrák, v 53. minutě zase uspěl se svoji tvrdou ranou Michal Moravčík. V 55. minutě mohl už tak vysoké vedení Škody navýšit Eberle. Nedal, ale i tak mohl být spokojený. Západočeši zvítězili na ledě Dynama 8:3.