Plzeňští hokejisté deklasovali Bolzano a jsou blízko postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň zvládli na výbornou úvodní duel Champions Hockey League. Na ledě Bolzana zvítězili 6:1 a vytvořili si více než nadějnou pozici pro odvetu, která se hraje o dva týdny později v Plzni. Hattrickem se na výhře podílel Miroslav Indrák, po jedné brance přidali Conor Allen, Milan Gulaš a Petr Straka.

Plzni, která se aktuálně v domácí soutěži trápí, skvěle vyšel úvod zápasu. V 5. Minutě Eberle našel přes šířku celého pásma Conora Allena a americký bek neměl se zakončením problém. O dvě minuty později odvedl výbornou práci Kodýtek, vybojoval puk pro Miroslava Indráka, jehož střelu sice Irving vyrazil, na dorážku už ale neměl nárok. Domácí působili naprosto bezradně, jedinou šanci na snížení měl Crescenzi, Milčakov ale odolal.

Nástup do druhé třetiny zvládli lépe domácí lišky. Kuparinenovi nesedla střela a Petan využil chvíle, kdy Milčakov reagoval na původní záměr. Výsledkem tak bylo brzké snížení. Z něj se ovšem italský celek neradoval ani tři minuty. Kodýtek, Jakub Kindl a Miroslav Indrák předvedli krásnou akci a posledně jmenovaný už měl poměrně lehkou úlohu. Plzeň dominovala a ve 33. Minutě přidala další branku. Milan Gulaš vzal rychlý brejk na sebe a povedenou rychlou střelou vymetl pavučinky. Ani to ještě nebylo všechno. Ve 39. Minutě hosté dlouho svírali Bolzano v jeho obranném pásmu, až přihrál Kaňák Miroslavu Indrákovi, ten si potáhl puk a zavěsil.

Ve 44. Minutě mohli domácí snížit, Insama ale vychytal Milčakov, a tak opět udeřilo na druhé straně. V polovině třetí třetiny ujel do rychlého brejku Petr Straka a střídajícímu gólmanovi Smithovi nedal šanci. V 52. Minutě zpestřila zápas bitka Conora Allena s domácím Frankem, na konečném výsledku už se ale nic nezměnilo. Západočeši si tak do odvety, která se hraje za dva týdny v Plzni, vezou nadějnou výhru 6:1.