Plzeňští hokejbalisté vybojovali bod na hřišti mistra z Kert Parku

ilustrační/Foto: Milan Podpera

Další extraligový zápas absolvovali plzeňští hokejbalisté na pražských Lužinách. Zde svěřence Michala Edla čekal úřadující mistr Kert Park. V pohledné bitvě nakonec hostující mečouni vybojovali bod za prohru 1:2 na samostatná střílení.

Tým, který obhajuje loňskou mistrovskou sezonu, nastoupil na plzeňský výběr pěkně zostra. Již ve 4. minutě utkání si počíhal na nepřesnou rozehru mečounů Michal Kovář, který se bez větších problémů dokázal prosadit a tak Kert vedl již v čase 3:50. Mečouni ovšem nepřijeli s jakýmkoliv úmyslem bodové ztráty a dokázali najít rychlou odpověď. Po vynikající přihrávce Daniela Pejchara se v čase 5:45 pod horní tyčku trefil Jaroslav Pauer. Od chvíle, kdy Plzeňané ukázali že tento duel nebude pro domácí jednoduchý, se hra vyrovnala a šance se budovali na obou stranách. Více štěstí se ještě před koncem první třetiny přiklonilo k domácím, když se v čase 11:30 individuálně prosadil Tomáš Wróbel, jenž unikl od mantinelu a přesně zamířil opět pod horní tyč.

Na začátku druhé třetiny domácí dohrávali početní výhodu, kterou Plzeň přečkala hlavně s pomocí výborného Petra Kráčiny v brance. Po návratu Ondřeje Benedikta z trestné lavice, začali mečouni opět, minutu po minutě, více zavírat a tlačit domácí v jejich obranném pásmu. Už v čase 17:16 mohl Lukáš Hanuš upravovat skóre. Avšak s jeho skrytou střelou si Petr Mikl dokázal poradit. Z vyvíjejícího se tlaku Kert našel jediné východisko. Tím bylo lobování balónku na zakázané uvolnění. V čase 21:21 přišla pro svěřence Michala Edla odměna ve formě gólu. Kunzmannovu střelu ještě výborný Mikl vystihl, ale na dorážku Ondřeje Malého. Poté, co v zápase Plzeňané podruhé srovnali, se více do tlaku dostávali opět domácí. Na jejich hru nedokázal v rámci pravidel reagovat Martin Krch, který tak nabídl Kertu početní výhodu. Plzni, která nejen dobře takticky bránila, ale hlavně měla v brance skvělého Kráčinu, se povedlo vzdorovat tlaku Kert Parku.

Na začátku třetího dějství Západočeši dohrávali početní výhodu, bohužel ji nedokázali proměnit. Poslední dějství nenabídlo bohužel žádnou další branku, ba naopak nechalo vyniknout ty největší hvězdy obou týmů. Na straně domácích se do šancích dostával Tomáš Fejfar, Tomáš Wróbel, Martin Kruček na straně hostů to pak byli Lukáš Hanuš, Daniel Pejchar a Jaroslav Pauer a mnoho dalších. Diváci mohli tleskat nejen parádním akcím obou celků, ale hlavně výtečným gólmanům. Právě díky oběma Petrům v brankách se dělili body po 45 minutách hry. Plzeň tedy dotáhla utkání v Praze do loterie samostatných střílení, kde byli domácí po jediné trefě Martina Kručka úspěšnější.

zdroj: hbcplzen.cz