Plzeňští hokejbalisté odjeli z Kladna s prázdnou

ilustrační/Foto: HBC Plzeň

Hokejbalisté Plzně prohráli v 5. kole extraligy na Kladně 0:3. Zápas rozhodly početní výhody, kladenský Štěpáník gólem potrestal dvě ze tří hostujících vyloučení. V závěru přidal třetí gól Barnošák.

Duel začal poměrně opatrně a první třetina zápasu nepřinesla příliš mnoho zajímavých momentů na obou stranách. Kráčinu jako první prověřil vážněji domácí Šíma střelou z mezikruží, mečouni kontrovali šancí Kunzmanna, jehož kličku parádně zneškodnil gólman Jirotka. Činit se musel plzeňský gólman i proti prudké ráně Hrabáka od modré čáry, kterou našel ve své lapačce.

Po změně stran ale už byla znát územní převaha Kladna. Domácí tým se častěji dostával do zakončení a mečouni během druhé části jen jedinkrát ohrozili Jirotku. na druhé straně se měl naopak Kráčina co otáčet. Už to vypadalo na to, že ho Štěpáník překoná v přesilové hře, nicméně v gólové šanci nechal jen vyniknout plzeňského strážce. Nebezpečně poté pálil i Kohout, ovšem gólovou radost si nechal Alpiq na závěr druhé periody. Radim Štěpáník se nečekaně hladce uvolnil od pravého mantinelu, namířil si to na střed, odkud vyslal přesnou přízemní střelu k tyči. Kráčina se situací nemohl prakticky nic nedělat, jelikož míček neviděl přes blokujícího Jiřího Benedikta. Studená sprcha do přestávky hosty příliš neprobudila. Středočeši kontrovali dění na hřišti a za žádnou cenu nechtěli připustit nějaké drama. Klid domácím dala využitá přesilovka. Hrabár povedenou přihrávkou našel u tyčky nehlídaného Radima Štěpáníka, jenž podruhé v duelu překonal Kráčinu.

V závěru zápasu se museli mečouni vrhat více do útoku, z čehož vyplynula chyba gólmana Kráčiny. Plzeňský brankář chtěl rychle rozehrát holí, ale přitom upadl, míček se dostal k soupeři, a celou kostrbatou akci dokončil do gólového konce domácí Dominik Barnošák. Tři body proto bez větších potíží uhájil Alpiq Kladno, Plzeň jede domů s prázdnou.

zdroj: hbcplzen.cz