Plzeňští hokejbalisté neproměnili ani jeden mečbol, čeká je rozhodující zápas

ilustrační foto: HBC Plzeň

Po dvou domácích výhrách se hokejbalistům Plzně nepodařilo ani jeden ze dvou zápasů v Hradci Králové přetavit v postup. Čtvrtfinálovou sérii tak rozhodne až pátý zápas.

Mečouni vyjeli do Hradce s cílem ukončit čtvrtfinálovou sérii. Plán ale dostal trhliny od prvních minut. Plzeň měla k dispozici dlouhou přesilovku, kterou ale odehrála bázlivě. Hradečtí se naopak se štěstím v přesilovce prosadili a po propadnutí obrany zvyšovali na rozdíl dvou branek. Mečouni se probudili ve druhé třetině, do které vlétli jako uragán a zásahy Roušala a Švarce přinesly srovnání. Jenže v téže patnáctiminutovce se Hradec prosadil dvěma slepenými góly. Kontaktní branku při power-play vstřelil Kastner. Jenže domácí Lux chvíli nato zvýšil na konečných 5:3.

V neděli chtěli mečouni složit reparát, brzy ovšem prohrávali a tým srazila druhá inkasovaná branka, když míček proskákal přes dvě těla až do branky. Plzeňané se nicméně nevzdávali a sami podnikali mnoho útočných výpadů. Brykner měl plné ruce práce, ale s přispěním vlastního umu, pomoci obránců i porci štěstí držel hostující střelce na uzdě. Duel pak zřejmě zlomil třetí gól hradeckých hokejbalistů v 36. minutě. Jiskru naděje zažehl Kunzmann. V následujících šesti minutách zápasu si ale domácí zápas pohlídali a sérii rozhodne páteční pátý zápas.