Plzeňští házenkáři vezou z Prezidentského poháru v Prešově bronz

ilustrační/Foto: Talent Plzeň

Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň obsadili na Prezidentském poháru v Prešově třetí příčku, stejně jako před rokem doma. Po semifinálové porážce s domácím Tatranem 22:39, porazili v souboji o třetí místo Topolčany 33:28

Ty podlehly v sobotu českým šampionům, Baníku Karviná 29:33. Ve druhém zápase nastoupil plzeňský Talent proti domácímu Tatranu Prešov a účastník Ligy mistrů potvrdil roli favorita. Hosté sice nezačali špatně, ale Prešov jim první úder zasadil po čtvrthodině, když odskočil z 9:6 na 15:8 ve 23. minutě. Po jedenácti minutách druhého dějství (29:17) bylo zřejmé, že svěřenci trenéra Slavka Goluži dovedou zápas k vítězství. Plzeňští se trápili v útoku, neproměnili i čtyři sedmičky. „To utkání se nám vůbec nepovedlo,“ říkal plzeňský kouč Michal Tonar st. Vliv na to mohl mít i fakt, že Talent vyrazil na východ Slovenska vlakem až v den zápasu a kvůli dvouhodinovému zpoždění šel prakticky rovnou do haly. „Na to se ale nechci vymlouvat, měli jsme se na utkání lépe zkoncentrovat. Nezvládli jsme to, byl to propadák celého mančaftu. Udělali jsme 19 technických chyb, to je víc než na dva zápasy. Bylo to žalostné,“ doplnil kouč Talentu.

A tak z toho byl souboj o třetí místo, v němž si plzeňští házenkáři poradili s Topoľčany 33:28. Nad týmem českého kouče Pavla Faráře měli od začátku navrch. „Z naší strany už to bylo lepší, i když nějaké chyby tam pořád jsou. Přece už nám lépe fungovala obrana, byli jsme agresivnější a tím šel nahoru i výkon gólmana,“ říkal trenér Talentu k zápasu o třetí místo.

Zápas s Topoľčany byl pro jeho svěřence generálkou na zápasy úvodního kola Poháru EHF se skotským HC Glasgow. „Už nedostávali tolik prostoru všichni hráči,“ naznačil trenér Tonar st., že se mu pomalu krystalizuje základní sestava. „Určitou představu už máme. Rozhodně chceme ale i dál točit více hráčů, téměř každý post máme zdvojený,“ dodal.