Bojovali, ale na body to nestačilo. Plzeňští futsalisté prohráli v Chrudimi

Úřadující mistr ligy a nejlepší český tým, to byl na úvod roku soupeř Interobalu. Plzeň odjížděla do Chrudimi s několika absencemi, přesto zanechala na půdě lídra soutěže dobrý dojem.

Utkání začalo velmi zostra, již v patnácté vteřině se při absenci Lukáše Němce gólman Interobalu Jakub Luhový přesvědčil, že si dobře „postavil“ branku, když ho zachránila tyč. I nadále byl náš mladý gólman v permanenci, soupeř ho velmi kvalitně rozchytal a předváděl jeden dobrý zákrok za druhým. V polovině prvního poločasu měla Plzeň velkou možnost, když se míč odrazil k Dušanu Künstnerovi, ten však zamířil jen do tyče. Třináctá minuta znamenala první změnu skóre, když si střelu z přímého kopu nešťastně tečoval do vlastní branky Jaroslav Slavík a Chrudim vedla. Před koncem poločasu opět pomohla Luhovému tyčka a do šaten se tedy šlo za stavu 1:0. Nástup do druhého poločasu vyšel Chrudimi velmi dobře, když po necelé minutě hry zvýšila na 2:0 po rozehrávce z autu. Poté se hráči Interobalu začali více tlačit do útoku. Šance na snížení měli Rešetár, Kovács nebo Künstner, který šel sám na gólmana, ovšem ani jeden své šance neproměnil. Kontaktní branka přeci jen přišla a to pět a půl minuty před koncem, když svému bývalému klubu vstřelil gól i v druhém vzájemném zápase sezóny Lukáš Rešetár. V závěru se plzeňští hráči pokusili o vyrovnání při hře bez brankáře. Prázdné branky hostů dokázali ovšem domácí využít a minutu a půl před koncem vstřelili rozhodující gól na 3:1. „Odehráli jsme možná nejkvalitnější zápas aktuální sezóny. Na body to bohužel nestačilo a ty nám chybějí nejvíce. Nemáme za co stydět a doufám, že se od tohoto výkonu odrazíme k bodům příští týden,“ zhodnotil utkání trenér David Frič.

Interobal se doma představí v Novém roce poprvé v pátek 11.1. od 20:00 v hale Lokomotivy na Slovanech. Soupeřem mu bude Olympik Mělník, kterému mají hráči Plzně co vracet, neboť podzimní utkání na hřišti Středočechů smolně prohráli 2:4.