Plzeňští futsalisté čepovali dvanáctku. Odnesla to Ostrava

Třetí z řady čtyř domácích ligových zápasů sehráli futsalisté Interobalu s ligovým nováčkem z Ostravy. Hosté se od začátku sezóny neodpoutali ode dna tabulky, stále nezískali ani bod, a tak byly před zápasem karty jasně rozdány. Plzeň chtěla výsledkově zareagovat na nepovedené utkání se Slavií. To se nakonec po výhře 12:0 povedlo.

Od úvodního hvizdu si domácí dokázali vytvářet šance. První gól přišel v 6. minutě, když skóre otevřel po přihrávce Zdeňka Slámy ranou k tyči Michal Holý. Už v 9. minutě si hosté připsali pátý faul. Každý další tedy znamenal 10m kop. V polovině prvního poločasu zvyšoval na 2:0 po asistenci kapitána Lukáše Rešetára Zdeněk Sláma, který o minutu později přidal i gól na 3:0. Ve 12. minutě přišel šestý faul Ostravy. Nařízenou desítku proměnil ranou k tyči Michal Kovács. Neuběhla ani minuta a stejná situace nastala znovu. Sedmý faul Ostravy, ale Michal Kovács tentokrát trestný kop neproměnil po zákroku gólmana hostů. Vše ovšem napravil za pět minut Michal Holý, který se postavil k dalšímu 10m kopu po osmém faulu a zvýšil na poločasových 5:0.

Do druhého poločasu trenér David Frič protočil sestavu. Nasadil mladou trojici, která do prvního dějství nezasáhla, ve složení Křemen – Buchta – Rozboud. Byl to právě Jan Křemen, který načal střelecký účet druhého poločasu. Ve 25. minutě se prosadil po přihrávce Holého. 28. minuta přinesla první hattrick utkání. Zdeněk Sláma tvrdou ranou zvýšil na 7:0, asistenci si připsal Jan Křemen. „Dnes se mi hrálo dobře, nehrajeme teď v nejlepší formě, tak snad nás tahle výhra nakopne. Naposledy jsem dal hattrick ještě za Spartu, než jsem přišel do Plzně, takže už to nějaká doba je. První dva góly jsem dal z nacvičené akce, kdy jsem byl sám před gólmanem a přehodil jsem ho. Při posledním gólu jsem byl také sám, ale zvolil jsem razantní střelu,“ zhodnotil zápas a své působení Zdeněk Sláma. O minutu později si připsal gól mladík Tomáš Buchta, jenž si vyměnil balón s Vojtěchem Turkem a zamířil přesně do odkryté branky. Další mladík Rozboud nezůstal pozadu a ve 33. minutě přidal další gól domácích, který mu připravil Václav Sklenář. O chvíli později přihrál Jan Křemen Michalu Holému, který s pomocí tyče vstřelil podobně jako Sláma svůj třetí gól v utkání a už po druhé v sezóně zaznamenal hattrick. Čtyři minuty před koncem byly k vidění během jedné minuty dva góly. Nejprve přišla lahůdka v podání Vojtěcha Turka, který míč po prudké přihrávce Holého sám před gólmanem hostů zády k brance podkopl a obloučkem poslal do sítě. Na konečných 12:0 zvyšoval střelou mezi nohy opět Tomáš Buchta opět po přihrávce Vojtěcha Turka. „Hrálo se mi dobře, rychle jsem se dostal do tempa a podařilo se mi vstřelit dva góly, za což jsem nesmírně rád. První gól byl po zdařilé akci s Vojtou Turkem, při druhém gólu jsem měl štěstí, že jsem prostřelil brankáře“, hodnotí Tomáš Buchta.

Interobal nyní čeká dvoutýdenní pauza, jelikož Litoměřice, které měly být v pátek plzeňským soupeřem, odstoupily z ligy. Po výhře nad Ostravou se Plzeň posunula na šesté místo, nadále ovšem potřebuje sbírat body, aby dotáhl špičku tabulky. Další domácí utkání je na programu 7.12. proti České Lípě.