Plzeňští fotbalisté zahájili přípravu, chyběla čtveřice zraněných

ilustrační foto: FCVP

V sobotu 5. ledna dopoledne se poprvé sešel kompletní tým fotbalové Viktorie Plzeň k úvodnímu tréninku v novém roce. Chyběli pouze rekonvalescenti Krmenčík, Kolář, Řezník a Kopic, kteří by se měli zapojit do přípravy před odletem na soustředění do Španělska.

Do přípravy se již včera při funkčních testech zapojili i nováčci v kabině – Jean-David Beauguel a Joel Ngandu Kayamba, nechybí navrátilci z hostování Marek Bakoš, Jiří Piroch a Jakub Šiman, v trénincích s týmem pokračuje nadále Erik Pačinda. „Jsem spokojený, že kádr zůstal pohromadě a nikdo neodešel. Doplnili jsme to o hráče, kteří zvýší kvalitu. Uvidíme v přípravných utkáních, všichni dostanou prostor,“ prohlásil kouč Pavel Vrba, jehož kádr aktuálně čítá 31 hráčů. „Je to moc, Pro mě je ideální stav kádru 20 hráčů plus 3 brankáři. Před soustředěním do Španělska už bude kádr zúžen, pak už dojdeme k finální podobě,“ podotkl. Velká tlačenice je například na postu útočníka, kde se o místa poperou Tomáš Chorý, Jakub Řezníček, Marek Bakoš a Jean-David Beauguel. „Michaela Krmenčíka zatím nepočítám, minimálně do dubna k dispozici nebude. Je pravděpodobné, že někdo z těch čtyř odejde,“ připustil Vrba.

K A-týmu se připojili i dva mladíci, kteří hráli UEFA Youth League – střední záložník Pavel Šulc a útočník Tomáš Kepl. „Šulc a Kepl se zapojili už v minulosti do přípravy. Jsou to talentovaní hráči, kteří už prokázali nějakou kvalitu. Vypadají perspektivně a zajímavě. Chceme jim dát prostor, aby věděli, jak to v kabině A-týmu chodí,“ podotkl plzeňský trenér.

V domácím prostředí absolvuje Viktoria kromě dvoufázových tréninků i tři přátelské duely. V úterý 8. ledna bude hrát proti Ústí nad Orlicí, v sobotu 12. ledna proti Baníku Sokolov a ve čtvrtek 17. ledna proti Ústí nad Labem. 20. ledna odletí tým na soustředění do španělské Málagy, kde sehraje hned čtyři zápasy proti zahraničním soupeřům, jejichž jména budou ještě upřesněna.

Kádr Viktorie Plzeň pro zimní přípravu 2019:
Brankáři: Aleš Hruška, Matúš Kozáčik, Dominik Sváček, Jakub Šiman.
Obránci: Milan Havel, Lukáš Hejda, Roman Hubník, David Limberský, Luděk Pernica, Jiří Piroch, Radim Řezník.
Záložníci: Pavel Bucha, Aleš Čermák, Ubong Moses Ekpai, Tomáš Hořava, Patrik Hrošovský, Joel Ngandu Kayamba, Daniel Kolář, Jan Kopic, Jan Kovařík, Erik Pačinda, Milan Petržela, Roman Procházka, Pavel Šulc, Martin Zeman.
Útočníci: Marek Bakoš, Jean-David Beauguel, Tomáš Chorý, Tomáš Kepl, Michael Krmenčík, Jakub Řezníček.