Plzeňští fotbalisté udolali Teplice. Těsnou výhru zařídil Čermák

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili v 11. kole Fortuna:Ligy na domácím hřišti nad Teplicemi 1:0. Jediný gól duelu vstřelil v 60. minutě Aleš Čermák. V závěru neproměnil penaltu Tomáš Hořava.

V brance domácích dostal poprvé v sezóně příležitost Aleš Hruška, tradiční jednička Kozáčik nebyla k dispozici kvůli nemoci. V úvodu zápasu měl ale mnohem víc práce gólman Teplic Diviš. Plzeň měla převahu, většinu centrů ovšem spolehlivě stahoval Diviš do svých rukavic. Na první velkou šanci čekala Doosan Aréna do 21. minuty. Krmenčík se šikovně obtočil kolem bránícího hráče, jenže pak vypálil nad branku. Ve 28. minutě měli hosté štěstí, že si Čmovš nesrazil centr do sítě, ale pouze těsně vedle levé tyče. Ve 37. Minutě hlavičkoval nebezpečně Řezník a ve 43. minutě nevedla ke gólu ani další hlavička Krmenčíka.

Plzeňské trápení v zakončení pokračovalo i ve druhém poločase. Až v 60. minutě si s defenzivou Teplic pohrál Krmenčík, místo zakončení ještě nesobecky patičkou vyzval Čermáka, a ten střelou o břevno dostal míč za brankovou čáru. O tři minuty později byli domácí blízko uklidňující druhé branky. Řezníkova hlavička ale orazítkovala pouze tyč. I po vedoucí brance měla dál Viktoria velkou převahu. Útočné akce dirigoval především výborně hrající Krmenčík, který servíroval svým spoluhráčům jednu hezčí přihrávku než druhou. V 82. minutě mohl svůj výkon korunovat gólem, míč ale skončil pouze na tyči. O minutu později zahrál rukou v pokutovém území Kučera a rozhodčí nařídil penaltu pro Západočechy. K ní se postavil Tomáš Hořava. Místo gólové pojistky ale napálil opět onu pravou prokletou tyč. V 88. minutě navíc málem přišel trest. Z ojedinělé akce Severočechů vychytal Horu Hruška, z následné dorážky pak minul i Kučera. Plzeň tak potvrdila, že doma neprohrává a vydolovala další tři body.