Plzeňští badmintonisté zářili na turnaji v Praze, obsadili první i druhé místo

foto: AIS

Velký úspěch se podařil plzeňským badmintonistům, členům Akademie individuálních sportů. O uplynulém víkendu si skvěle vedli na turnaji Grand Prix B v Praze. Z 52 účastníků ve dvouhře se ve finále utkali Jan Viktora a Jiří Král. V souboji dvou Západočechů zvítězil nakonec druhý jmenovaný.

Trenér Josef Rubáš vytvořil v Plzni výjimečnou tréninkovou skupinu. Jan Louda, absolvent Akademie individuálních sportů, se už v osmnácti letech stal mistrem republiky mezi dospělými. Oba současní akademici – Jan Viktora a Jiří Král – jsou na nejlepší cestě k dosahování podobných úspěchů. O uplynulém víkendu si skvěle vedli na turnaji Grand Prix B v Praze. Z 52 účastníků ve dvouhře byli nejlepší, Jiří Král obsadil první místo, když porazili oddílového kolegu Jana Viktoru.

„Turnaj hodnotím velice kladně. Podařilo se mi zvítězit po pěti dobře odehraných zápasech. Ve všech jsem užíval herní prvky, které jsem trénoval v předchozích týdnech, což je pro mě velmi důležité,“ hodnotí svoje vystoupení vítěz Král, který se díky vítězství posunul v českém žebříčku dospělých už na páté místo.

Spokojený byl i finalista Viktora. „Odehrál jsem pět zápasů ve dvouhře. Po pomalém vstupu do turnaje se první zápas protáhl na tři sety. Ale poté už jsem se rozběhal a hrál podle svých představ,“ dodal Viktora.