Plzeňští atleti přivezli z mistrovství republiky dospělých čtyři cenné kovy

foto: atletika.cz

Celkem čtyři medaile přivezli atleti Škody Plzeň z víkendového mistrovství České republiky v Ostravě. Původně jich bylo přitom pět, štafeta žen na 200 metrů ale byla diskvalifikována.

Anna Křížková, Tereza Hrochová. Foto: atletika.cz

Největší radost udělala klubu dálkařka Anna Křížková, když celou sezónu potvrzovala jednu z hlavních aspirantek na medaili, a tuto roli přetavila v republikovém finále a zisk titulu mistryně ČR. Čtvrtkařka Tereza Petržilková se představila v jednom z nejočekávanějším finále šampionátu, kde se na startu objevila i královna ženských překážek Zuzana Hejnová. Velká bitva nakonec přihrála bronzovou medaili právě plzeňské Petržilkové, která doběhla za stříbrnou Zuzanou Hejnovou. „Terky výkon 53,44 by pokaždé stačil v předešlých letech na účast na evropském šampionátu. Letos byla bohužel hranice limitu nastavena na 53,31,“ uvedl trenér AK Škoda Plzeň Michal Černý. Pro bronzové umístění a další cenný kov do sbírky si doběhla na trati 3000 metrů Tereza Hrochová. Mužská štafeta na 4x200m ve složení Ličman, Maruštík, Rež, Kubeš přidala do klubové sbírky bronzovou medaili.

foto: atletika.cz

Hodně smutné vzpomínky bude mít na Ostravu štafeta žen na 4x200m. Ta nenašla v přímém souboji konkurentky a doběhla si do cíle pro fantastické zlaté medaile v druhém nejrychlejším času historie a kousíček od českého rekordu. Vzápětí ovšem přišel verdikt rozhodčích o diskvalifikaci a kvarteto Petržilková, Křížková, Suchá a Hettlerová bylo rázem s slzách. Přes protesty vedoucích výpravy a prozkoumání hned několika televizních záběrů se nepodařilo prokázat neporušení pravidel, ovšem ani nalézt důkaz o jejich porušení. „V konečném důsledku to znamená, že pokud neprokážete ,,nevinu”, poslední a rozhodující slovo má rozhodčí. Útěchou pro nás může být, že všichni viděli, že naše ženy byly ten den nejlepší, jen za to nemáme medaili,“ uvedl Černý.

Dvě čtvrtá místa,těsně pod stupni vítězů, zdobí ve výpravě i sprinterku na 60 metrů Lindu Hettlerovou a překážkáře Jiřího Kubeše. Pro pátá místa si doskákala dvojice Josef Adámek ve výšce a Tereza Schejbalová v tyči. Vzhledem k nevýhodné druhé dráze ve finále na 200 metrů i Jiří Kubeš obsadil nakonec páté místo.