Plzeňský trenér Vrba po obratu v Moskvě: Je to obrovský úspěch

foto: FCVP

Plzeňští fotbalisté porazili v pátém zápase skupinové fáze Ligy mistrů CSKA Moskva 2:1 a oživili tak šance na jarní účast v Evropské lize. „Je to obrovský úspěch,“ zářil po zápase trenér Pavel Vrba.

foto: FCVP

Samotný úvod zápasu Viktorii vůbec nevyšel a už v 10. minutě poslal CSKA do vedení z penalty Vlašič. „V prvním poločase jsme tahali za kratší konec. Udělali jsme obrovskou chybu při penaltě, což také ovlivnilo jeho průběh. V posledních patnácti minutách si myslím, že jsme byli kombinačně lepší a vytvořili jsme si i penaltu, kterou jsme bohužel neproměnili,“ prohlásil kouč.

Nakonec ale nemusel smutnit, protože viktoriáni v další pětačtyřicetiminutovce průběh utkání otočili a s sebou domů si přibalili i veledůležité tři body. „V druhém poločase jsme byli aktivnější a pokračovali v tom, jak jsme skončili ten první. Aktivní hrou jsme získali několik situací a i s trochou štěstí jsme dvakrát skórovali. To je pro nás samozřejmě obrovský úspěch,“ měl radost Vrba.

Stejně jako před pěti lety, i nyní tak viktoriáni v jednom z nejdůležitějších zápasů podzimu porazili ruského giganta v boji o jarní pokračování v pohárové Evropě. Déjà vu? „Spíš bych řekl, že jsme CSKA vrátili to, co udělali oni nám v Plzni, kdy nám v závěru sebrali vítězství. Tentokrát je to naopak,“ tvrdil Vrba.

Před posledním zápasem Plzeňané drží třetí místo právě před dnešním soupeřem. Aby se nakonec radovali z postupu do Evropské ligy, musí v závěrečném kole skupin LM získat minimálně stejně bodů jako CSKA, které čeká těžký duel na půdě Realu Madrid. Jak blízko je tedy podle trenéra jarní fáze EL? „Před dvěma a čtvrt hodinami to bylo hodně daleko, teď je to hodně blízko,“ dodal plzeňský lodivod.