Plzeňský trenér Vrba: Body z Opavy možná doceníme až za čas

ilustrační foto: FCVP

Těžká série je u konce. Během 16 dní fotbalisté Viktorie Plzeň odehráli pátý zápas. A zvládli ho. Z horké půdy SFC Opava odvezli tři body za výhru 2:1. „Jsou to strašně cenné tři body,“ přiznal trenér Pavel Vrba.

„Potkali jsme výborně připraveného soupeře, běhavého, agresivního. V tomhle to bylo pro nás moc těžké, protože Opava hrála opravdu dobře. Jsem za tři body hodně rád, možná to doceníme až za 14 dnů, za tři týdny,“ prohlásil Vrba, který při absencích dvou stoperů Hubníka s Hejdou nasadil Jakuba Brabce, který je v Plzni na hostování teprve od středy. „Víte sami, jak to dopadlo ve čtvrtek v Záhřebu. Experimentovali jsme a nebylo to úplně optimální. Když se Kuba udělal, nepřemýšleli jsme už o žádné jiné variantě. Nebyl důvod. Máme stopera, který má odehráno spoustu zápasů v reprezentaci, lize i zahraničí, takže jsme ho nepotřebovali vůbec zkoušet. Hned jsme ho hodili do vody a zvládl to dobře,“ pochvaloval si Vrba.

Jediný gól Západočeši dostali až v nastaveném čase. Gólová střela Juřeny byla přitom jedinou opavskou střelou na branku. „Bylo tam několik závarů ze standardních situací, protože Zavadil je dokáže zahrávat úplně úžasně. V jeho letech je furt klíčovým hráčem jejich ofenzivy. Jednou to tam Hrušoun (Aleš Hruška) jaksi zvláštně vyrážel prsama, divně to tam propadlo. A k té brance? Nechci moc hodnotit věci, které se mi nelíbí, na tiskovce. Ale asi si s některými hráči budu muset promluvit. Je škoda, že jsme v závěru dostali gól, zbytečně se to zdramatizovalo,“ dodal Vrba.